Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Valitsus vähendab alkoholiaktsiisi tõusu poole väiksemaks

Järelikult  2017-11-24 15:09:04
lubatakse nüüd Ossinovski heakskiidul 2 korda rohkem juua.

igati asjalik  2017-11-24 16:12:01
Igati asjalik otsus vaks vahet Soome ja Läti vahele. Ja kõik tüsedamad tegelased rahul. Võtab aga hästi rahulikult, milleks tõmmelda.

mn  2017-11-24 16:38:18
Reformistid on alkohoolikud. Nende sõimu tõusnud õlle hinna pärast on kogu peavoolu kommentaarium täis.

tsipa arunatukest  2017-11-24 17:32:23
Tee veiks sommile häädmeelt ja toeta natsa ka lätakat ning mis peamine teenib veidi ka ise. Vana Oss jagab matsu paraku noor mingit jama kõrges koolis liialt studeerinud. Kooliharidus teeb hobusevargaks vana lugu ju paraku.

vaagija  2017-11-24 22:55:26
No tubli ju – ühest küljest meie vähendame poole võrra plaanitud aktsiise ja teisest küljest ütles täna Läti rahandusminister, et tuleval aastal neil alkoholi aktsiisid mingil määral tõusevad – rohkem riikidevahelist suhtlemist ja küll siis need probleemid ka rahumeelse lahenduse vastastikku leiavad.

Taevas appi!  2017-11-24 23:05:03
Nutuväärne on mõlema vana Liivimaa peale tekitatud riigi omavaheline jahe suhtumine - isegi sellist tähtsat asja nagu seda on vägijookide aktsiis, ei suudeta õigel ajal ja arukalt läbi rääkida. Samas püütakse endast luua muljet kui ägedast ja vägevast Euroopa riigist! Tule taevas appi!

  2017-11-25 11:36:22
vaagija- ära õigusta valitsuse äpardlikkust. Nii palju segast ja lollust pole ammu olnud kui 1 aasta jooksul selle valitsuse poolt.

Muideks - kus sa debiil võtad seda et seal valitsused on kokku midagi leppinud?? Lätlased naeravad meie saamatu valitsuse üle- kas sa kunagi kotid ka alla kasvatad mees või siberis tehti sind eunuhhiks jäädavalt ?

  2017-11-25 11:37:29
aa- ja soovitan lugeda 2 aasta tagust vaagija kommentaare reformi kohta- kus ta ulub aktsiiside tõstmise osas. Hea oleks sellel debiiilil enda kommentaare meenutada ka.... :)

Mõtleja  2017-11-25 11:56:26
Ega aksiisi tõstmine ja langetamine joomist mõjuta.Joomarlust vähendaks siiski sotsiaalne kindlustunne ja muidugi ka õiglane valitsemis stiil ning alkoholi reklaami asemel meedias selle negatiivsete mõjude avalikustamine.Selline valitsemis stiil,kus mees metsast pannakse juhiks ja käib tugev onupoja poliitika,tekitab ka rahvas käega löömist ja nii satutaksegi näilist õnnetunnet pakutavate meelemürkide mõju alla.Mida valitsus oleks võimeline tegema ja peaks tegema,on keelustada meelemürkide reklaamimine ja kohe.Küsitav on riigivõimu saamatus,narkomaania leviku tõkestamises,kus igaüks kes soovib võib seda tarbida.

eelmisele  2017-11-25 13:18:44
nõukogude ajal polnud üldse reklaami- miks rahvas ikkagi jõi ning mitte vähe ?

seni kuni sa ise mõistust pähe ei võta- seniks joodki. Käsud, keelud ja muud piirangud siin ei päästa- oma kupli all enne aju, siis hakkab asi ehk muutuma.

  2017-11-25 18:01:06
tegemist on kindlasti läbi ajaloo saamatu valitsusega. Nii palju segadust pole eelnevalt ükski valitsus korraldanud. Aga mis teha-kesikud ongi üks saamatu kamp. Täiesti 100% kindel, et 2019 istub see kari uuesti opositsioonis.

kriibu  2017-11-25 18:10:51
Kesikud ja sotsid on osanud aastaga kõik pea peale keerata, riigi pankroti äärele viinud, uued maksud peale pannud ja eelarve suurde miinusesse viinud.
Viimane aeg nad sealt Toompealt alla tõmmata. Järgmisel aastal võib olla juba liiga hilja.

Mõtleja  2017-11-25 18:22:04
Jah,meie kuulume suurde multikulturaalsesse eurostani ja siin üksikute omavalitsuste poolsed erandid muidugi efektiivsust ei anna.Miks inimesed joovad?Eks ika sellepärast,et nautida pinge langust selles pingelises ja üha kiirenevas elutempos ja eks ta näitab ka inimese nõrka tahtejõuetust ja käega löömist.Eks nende meelemürkidega on nii et kui oled andnud kuradile sõrme siis ta võtab juba terve käe.On tõsi,et nõuka ajal joodi palju ja jõid kõik ning ka varastasid kõik.Ega siis Gorba muidu alkoholile piiri üritanud panna.Miks joodi?Joodi sellepärast,et elu oli muretu ja ei olnud peremeest,kes oleks korda nõudnud. Kuid siiski ei saa olla mingit õigustust ühiskonda kahjustavate meelemürkide propageerimisele.

kriibu  2017-11-25 19:14:49
Meenutuseks kesikutele: Aasta tagasi, vahetult enne valitsusse minekut ütles Kadri Simson: „Kui me vaatame täna Eesti ja Läti piiril toimuvat, siis sealne kaubandus tekitab tõsiseid küsimusi. Alkoholi- ja tubakaturism saab tõenäoliselt lähiaastatel veelgi suurema hoo sisse ning on selge, et edasiste aktsiisitõusudega täidame vaid Läti eelarvet. Sama lugu on kütusega, sest paljud transpordiettevõtted on otsustanud edaspidi tankida Lätis, Leedus ja Poolas. Soovin, et rahandusminister annaks meile ülevaate, kui palju erineb Eesti aktsiisipoliitika meie lähinaabrite omast ning kuidas plaanib minister tagada, et kiirustades tehtud aktsiisitõusud ei omaks meie majandusele veelgi negatiivsemat mõju."
Näete siis, kuidas meel ikka muutub. Nigut tuulehoog vuhiseb kõrvade vahelt läbi, kui Toompea nõlvale saab.

  2017-11-25 21:07:50
Kas sa harry tõesti ei väsi oma lolluste levitamisest. Kui sa oled usklik inimene(vaevalt küll), siis sa ei levitaks oma "veendumusi" sellisel kombel.
Pigem peaksid pöörduma arstide poole, nemad ehk saaksid sind aidata.

to kriibu  2017-11-25 23:03:33
Teil on isegi õige tähelepanek.Miks see siiski meil sedasi toimub?See tuleneb sellest,et ministriks saavad ebakompedentsed inimesed ja et mitte väga rumalasse seisu jääda,peavad nad juhinduma ametnike näpunäidetest.Oletada võib,et siin on mängus ka poliitilised mängud.Kas võib ette kujutada,et inimest opereerib kirurgi asemel traktorist.

arvan  2017-11-25 23:47:34
et Harry blokeerib kommentaare, mis mõte on muidu sellistel "kommentaaridel", mida keegi nagunii ei loe.

vaagija  2017-11-26 10:59:08
kriibul tasuks aru saada elementaarsest – see on täiesti loomulik ja paratamatu, et opositsioonist üle minnes koalitsioonivalitsusse, ei ole võimalik päris sama poliitikat ajada, mida seni on aetud, sest koalitsioon tähendabki erinevate seisukohtadega osapoolte vastastikel läbirääkimistel saavutatud kompromisse, millest kujuneb koalitsiooni ühisseisukoht antud küsimuses, mis loomulikult ja paratamatult erinebki eelnenud opositsioonis oldud perioodil kehtinud seisukohtadest. See on koalitsiooni reaalne vastastikkude kompromisside paratamatus, ometi kokkuvõttes on see ikkagi positiivne ja edasiviiv jõud. See oli nii ka näiteks kunagise KE-RE valitsuskoalitsiooni aegu, kui näiteks Keskerakonnal tuli kõigi aegade kõige suurema pensionitõusu nimel loobuda astmelisest tulumaksust. Nüüd on uued ajad ja uued kompromissid.
kriibu, kui kõigi erakondadega ringiratast flirtida jõudnud mehena võiks ka oma senisele lemmikule EKRE mehele Martin Helmele selgeks teha sama põhimõte, kui ta saates ’Otse kümnesse’ kogu aeg korrutab, et Keskerakond olevat hüljanud kõik oma opositsioonis oldud aja põhimõtted – ei ole – Keskerakonna põhimõtted on samad, erinevus on vaid kompromisside tulemusel muutunud seisukohtades.
Miks kriibu ei tuleta neid aastakümneid meelde, kui me nautisime soomlaste viinarallit Eestisse, siis meeldis see kriibudele väga, nüüd aga, et ajutiselt toimub see meie viinaralli Lätti, siis on see paha-paha... jah, kuid rohkem on vaja riikidevahelisi läbirääkimisi – nüüd lõpuks hakkabki olukord normaliseeruma – soomlased tõstavad aktsiise ja ka Läti rahandusminister ütles, et ka nemad tõstavad alkoholi aktsiise... küll siis lõpuks ka need kunstlikult tekitatud piirideülesed viinarallid vaibuvad.

  2017-11-26 11:54:29
munadeta vaagijaõigustaks ükskõik mida, peaasi et oma isandaid kaitsta- kujutan ette kui sellel tüünile otse näkku peeretaks valitsus, siis ta ka kaitseks neid ja kirjutaks siia pika romaani kuidas peeruhais on ajutine nähtus jne jne

Tegelikkus on aga see, et tegemist on kari lollidega- praegune valitsus tuletab pigem meelde lasteaia lapsi kes on tänavale lahti lastud jatormavad üea laailii ringi- keegi täpselt kuhu ja miks joostakse.

Ainult 4 klassi haridusega vaagijad võivad seda valitsust kiite selle eest, et neil puudub igasugune visioon. Rumalad peavad minema opositsiooni ning rahval hakkab varsti tõesti kõrini saama sellest- 2019 on kesikud 100% jälle opositsioonis, sest aastaga on näiatud kui saamatud nad tegelt on, pigem tugevad lõuapoolikud kes jutuga ehitavad lossi aga reaalses elus mitte sittagi.

mina  2017-11-26 13:44:01
käin lätist viina ostmas kindlasti ja toon sõpradele ka. Miks ma peaks maksma 3 korda rohkem siin kui saan Lätist 3 korda odavamalt. Vaagija sarnased imbetsillid aga toitke läti vaest rahvast edasi- kesikutel ju alati võõras raha pole kellegi raha- rahva rahaga võib ju luhvtitada ja oma debiilseid ning rumalaid otsuseid õigustada.

1 | 2 | Järgmine

Nimi 
E-mail