Logo
21. veebruar 2018
7 (1088)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Austagem Eesti raudteid!

Tiduga  2017-11-08 07:35:40
nõus, kuid teen ka lisaettepaneku, et me hakkaks mälestama meie kliki lollusi juba ette, st et hakkaks mälestama ka kavandatavat Reilpeldikut, nt mitu aastat selle abordini on jäänud.

Küll  2017-11-08 07:43:52
aga arvan, et senised raudteetammid tuleks pööretekohas tähistada täpse asukohaga, et saaks jala või rattaga seal pöördest pöördesse matkata. Olen neist mõnel isegi jõudnud sõita ning nüüd kena võrrelda, mis kunagisest hiilgusest järele jäänud.
Viimati sõitsin Sonda-Mustvee tammi mööda otsast otsani. Kohati oli rada täitsa rohtu kasvanud (Peressaare-Muru vahel), isegi metsavedu on korraldatud teisi teid mööda.
Vabalt võiks korraldada rahvamatku või ka jookse lõikudel Pärnu-Mõisaküla, Rapla-Virtsu, Sonda-Mustvee, Valga-Koikküla, Paida-Tamsalu, Sonda-Aseri, Riisipere-Haapsalu jne kasvõi osaliselt, kui maa jalutamiseks liiga pikk.
Võtke see mõte üles.

Kalluta aga  2017-11-08 11:18:39
Keskerakondlik valitsus "austab" raudteed sellega, et paneb reisirongiliikluse Pärnusse kinni...

Keskbande  2017-11-08 11:55:22
tegelinskid ei tea isegi mida teha. Sest väljastpoolt oli hea kisada, et vaja on seda ja toda, aga kui ise rahakoti juurde pääseti, siis saadi aru, et pappi ju pole. Nii tulebki neil teha valikuid, mis tavaliselt on valed.
Praegu ei taheta Pärnuni raha loopida, selelpärast, et loodetakse kasutada tulevikus RB-d. Tänane kamp ei taipa, et vahepeale peatusi ei tulegi ning tegu on 2 kõrvalraudteega. Üks loksub kapsaussi kombel igast teivasjaamast läbi Pärnuni ning selle remondiks ei jätku raha kunagi. Teine vuhised 240km/t Tallinnast Pärnu ja edasi peatuseta Riiga. Seda peab vähenev elanikkond üha kasvavas mahus ülal pidama. Samal ajal liiguvad raudtee kõrval tasuta bussid. Kas saab totramat olukorda välja mõelda? Kuid selline on meie tegelikkus. Kadrist ei saanud ka Pärnu linnapead ega saagi, seega pole ka tema huvides Pärnut ülal hoida. Et Kadri eraldas selle asemel papihunniku mõttetu lennuvälja jaoks, on ilmselt tegu mingi karvase käega. Kas maksti kenakesti Kadrile (ootame seda kohtulugu!) või tehti talle 75-aastase salastamiskaitse all selgeks, et nii on 3. maailmasõjaks vaja. Seda me muidugi teada ei saa, sest Kadri on andnud salastamisvande.

svensson Pernau  2017-11-10 08:55:07
Vaeste svenssonite tarimine aeroplaanidega Pernau on igati õige mõte sest teisiti nad lihtsalt ei tule. Sommil ja svenssonil mis sest, et vaesel on vaks vahet selles asi. Sama siis Piiteri ja Moskva juudil. Sommerdamiseks vaeseid svenssonid kõlbab tarida Pernau küll kuid ilmselt külmal ajal nad ei tule. Siit vahe vanemate sommidega nood säherdune prostam rahvas mõikab ka omnebusega sõita.

vaagija  2017-11-10 23:55:47
Rapla-Märjamaa-Virtsu kitsarööpmelise tamm on ju suures osas säilinud – osa läks suure maantee ehitamise alla, Märjamaa piirkonnas möödub tamm järtadest – siinsele piirkonnale omastele suveks kuivavatele järvedele – see lõik on muudetud jalakäijate teeks, mida kasutatakse talvel suusatamiseks, suvel jooksurajana. Leidsin tammilt kena suveniiri – aastaarvuga 1934 2-sendise.

Nimi 
E-mail