Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Anneli Ott: Loodetavasti näevad tasuta bussisõidu kehtestamise vajadust ka teised omavalitsused

10. mai 2018

Kagu Ühistranspordikeskus otsustas võtta vastu otsuse, millega kehtestatakse 1. juulist Võru- ja Põlvamaal maakonnasisene tasuta ühistransport. Riigikogu liikme Anneli Oti sõnul oli Kagu Ühistranspordikeskus Eestis esimene, kes täielikult maakonnasisesele tasuta bussisõidule üle läheb, olles sellega teistele suunanäitajaks.

„Majandus- ja taristuministri Kadri Simsoni eelmisel nädalal allkirjastatud määrus andis kohalikele eestvedajatele veelgi rohkem indu juurde ning tänane otsus on vaid selle kinnituseks,“ sõnas Anneli Ott. Ta lisas, et loodetavasti näevad tasuta bussisõidu kehtestamise vajalikust ka teised Eesti omavalitsused, sest tegu on inimestele vajaliku meetmega. Keskerakonda kuuluva Anneli Oti sõnul on maakonnasisene tasuta ühistransport kohalikele inimestele suurepärane uudis, kuid nüüd on oluline jõuda võimalikult paljude kasutajateni.

„Mõistagi jätab nullpilet inimestele kätte täiendavaid rahalisi vahendeid, mis on Kagu-Eesti palgataset arvestades inimestele suur asi. Kuid töö peab jätkuma ning järgmise etapina on vaja üle vaadata maakonna bussiliinid ja neid tihendada, milleks on ka raha ette nähtud,“ ütles Anneli Ott. Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas eelmisel nädalal määruse, mis annab ühistranspordikeskustele otsustusvabaduse, kas juulist jätkatakse praeguse piletisüsteemiga, kehtestatakse sooduspilet või minnakse täielikult üle nullpiletile.Viimati muudetud: 10.05.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail