Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Korb: Olulised otsused riigieelarvestrateegias annavad koalitsioonile usutavasti lisatuge

19. aprill 2018

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb sõnas reitinguid kommenteerides, et valitsus on teinud mitmeid olulisi otsuseid, kuid koalitsiooni toetusnumbritele tuleb tõsiselt otsa vaadata ja teha tööd selle nimel, et toetus kasvaks. Peasekretär tõi välja, et Keskerakonna toetus on stabiilselt tugev ja erakonna valijad mõistavad solidaarsema ühiskonna vajalikkust.

„Kahtlemata oleme vastukaaluks Reformierakonna õhemale ja „igaüks enda eest“ riigile ning valijad seda Keskerakonnas ka hindavad,“ sõnas Korb, tuues näitena nii tulumaksuvaba miinimumi tõusu, tervishoiu lisarahastuse, toetused maaelule, kohalike omavalitsuste tugevdamise ja muu. Reformierakonna toetus tuleneb Korbi hinnangul jätkuvalt Kaja Kallase tulekust, kes on suutnud koondada toetajaskonda varasemalt teisi erakondi valinutest.

Samas on valimisteni 11 kuud ning edu võib olla raske hoida. „Suurematest Reformierakonna uue juhi plaanidest oleme siiani kuulnud haigekassa põhimõttelist erastamist ning palgast sõltuvat tervisekontot. Positiivse poole pealt on hea, et 500 eurot tulumaksuvabastust ei pöörata tõenäoliselt tagasi, kuid milline võiks Reformierakonna maksusüsteem olla, on lõpuni selgusetu,“ tõdes Korb.

 

Koalitsiooni toetust vaadatakse Korbi sõnul tõsiselt. Oma osa languses võis tema sõnul mängida seegi, et viimasel ajal on olnud palju juttu valitsuse töövõimest. Samas on riigieelarvestrateegia läbirääkimised näidanud, et koostöö on konstruktiivne ning võetud on vastu otsuseid, mida ühiskond on pikalt oodanud. „Reformierakonna esimehe valimised on tänaseks läbi saanud, riigieelarve koostatud ja valijad saavad hinnata valitsuse tööd.“

 

Ta kinnitas, et valitsuse töö tulemuslikkust näitabki kõige paremini kokkulepitud eelarvestrateegia. „Tuleval aastal tõstame teiste hulgas päästjate, politseinike, õpetajate, kõrgharidusega kultuuritöötajate ja sotsiaaltöötajate töötasu. Regionaalpoliitiliselt rahastame täiendavalt Ida-Virumaa programmi ning algatame Kagu-Eesti programmi, rendime viienda praami ja parandame lennuühendust Saaremaaga,“ tõi Korb vaid mõned näited, mis aitavad koalitsiooni tööd hinnata.

 Viimati muudetud: 19.04.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail