Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Tallinnas algas kahepäevane Invamess 2018

19. aprill 2018

Neljapäeval algas Tallinna Puuetega Inimeste Koja korraldatav Invamess 2018, kus saab teavet erinevate teenuste ja toodete kohta, mis aitavad parandada puuetega inimeste toimetulekut, vahendab Raepress.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul toimub Invamess juba kümnendat aastat. „Erivajadustega inimeste abistamine on igakülgselt oluline, mistõttu on sama tähtis jagada inimestele informatsiooni toodetest ja teenustest, mis aitavad parandada puuetega inimeste igapäevast toimetulekut,“ selgitas Mölder.

 

Messil tutvustatakse erinevaid abivahendeid, meditsiinitooteid, rehabilitatsiooniteenuseid ja palju muud. Samuti on võimalus tutvuda mitmete puuetega inimeste organisatsioonide tegevusega ning osaleda infotundides ja saada nõustamist. Infotundide raames on võimalik teavet saada näiteks puuetega inimeste eluruumide kohandamise korralduse, igapäevaelu toetamise päeva- ja nädalahoiuteenusega, psüühikahäiretega inimeste igapäevase toimetuleku toetamise ning haridusvaldkonna muudatuste kohta. Arvutiklassis toimub lühikursus, kus õpetatakse e-posti tegemist, failide saatmist ning digiallkirjade andmist.

 

Mõlemal päeval on külastajatel võimalik saada nõustamist töövõime või puude raskusastme hindamise teemal. Kohal on Eesti Haigekassa nõustajad ning Õigusteenuste Büroo juristid. Messi esimesel päeval pakub Tallinna Suhkruhaigete Selts võimalust mõõta veresuhkrut ja vererõhku ning teisel päeval pakuvad sotsiaaltöötajad teavet puuetega inimestele suunatud toetustest ja teenustest Tallinnas. Eesti Töötukassa pakub individuaalnõustamist vähenenud töövõimega inimestele. Puhkehetkel ja messi muljete jagamiseks tuttavatega on võimalik külastada kohvikut.

 

Messi läbiviimist toetavad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Hasartmängumaksu Nõukogu.Mess on kõigile tasuta,  ajakava ja täiendav info kodulehel http://tallinnakoda.ee/1,246 ja Facebookis.

Mess on avatud 19. aprillil kella 12-18ni ja 20. aprillil kell 10-15ni. Invamess toimub Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses, Endla 59.

 

 Viimati muudetud: 19.04.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail