Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Tallinna abilinnapead rääkisid tulevastest vastutusaladest

Palju autosid on kavas õhku lasta? IRW IRW IRW....kesikubande tase  2017-11-10 10:30:29
Tallinna abilinnapea, sel valimistel rekordilise häältesaagi (24 668 häält) saanud keskerakondlane Mihhail Kõlvart oli 1999. aastal Tallinna allilmas tuntud hüüdnimega Miša.

2011. aastal «Reporteris» avaldatud lugu paljastas, et Mihhail Kõlvart istus tudengina ligi kuu aega eeluurimisvanglas.

Jaanipäev 1999. Lasnamäel üheksakorruselise paneelmaja ette pargitud sõiduautos Mercedes-Benz suri autos kärgatanud plahvatuse tagajärjel Mihhail Kõlvarti sõber Šamil. Auto kuulus Mihhail Kõlvartile, kes plahvatuse ajal oma köögis teed jõi, kirjutas 2011. aastal Eesti Ekspress.

Šamili kodust leiti kahe silmaauguga must suusamask, palju sularaha ning elektrišokirelv. Kõlvarti kodust leiti kärbik, gaasirevolver, politsei vormirõivad, kiirusemõõtja ja politsei sau. Kõlvart pääses 1999. aasta jaanipäeval plahvatanud autoõnnetuse süüst, see läks tema autopommi plahvatuses surnud sõbra süüks.

Kõlvart sai kahtluse ebaseaduslikus lõhkeainete käitlemises.

Õhtuleht paljastas, et Kõlvart oli seotud allilmaga ning tema hüüdnimi oli Miša.

Andres Anvelt ütles 2011. aastal, et tema ei näe Kõlvarti poliitikukarjääril tulevikku. Keskerakondlane Ain Seppik nägi juba toona, et Kõlvart võiks tulevikus olla uus Savisaar.

Skandaalne oli ka tõik, kus Kõlvart juhtis 2010. aastal Eesti delegatsiooni Seligeri noortelaagris, kus oli eksponeeritud «Venemaa vaenlasi», kelle pead olid torgatud teivaste otsa ja pähe pandud haakristiga natsimütsid. Nende seas leidus ka eestlasi ja Eesti juhtpoliitikuid nagu Andrus Ansip, Tunne Kelam ja Mart Laar.

2017. aasta septembris sõitsid Eesti sportlased koos peatreener Mihhail Kõlvartiga Põhja-Koreasse võistlema. Taekwondo MM algas 15. septembril Pyongyangis, avapeol tantsisid lapsed ning suurelt ekraanilt näidati samal päeval toimunud stalinistliku riigi raketikatsetust, kirjutas Postimees.

kuulipildur Anka  2017-11-11 16:18:10
Teatan alandlikult, et Misha lubab homme, s.o pühapäeval, kui kellad helisevad keskpäeva, raatuse platsil kuuse juures oma kätt suudelda. Võtke sappa härrad vannutatud mehed. Kes ees see pälvib armulikkuse.

tõlge  2017-11-13 01:33:15
vastutusala-kümnisekorjamise piirkond

Nimi 
E-mail