Logo
14. veebruar 2018
6 (1087)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Uued näitused Tallinna 150-aastases Jaani kirikus

ANDRE TAMM,      08. november 2017

Pühapäeval, 29. oktoobril üllatas oma 150. aastapäeva tähistav Tallinna Jaani kirik kirikulisi uue kultuuriprogrammiga. Koguduse õpetaja kuulutas kantslist: kohe pärast jumalateenistust avatakse kiriku galeriisaalis kaks teineteist täiendavat näitust – üks jääb püsinäituseks ja teine on vaadata uue aastani.

 

Hooajaline erinäitus kannab nime „Pühade värvid“ ja sinna on koondanud oma töid tekstiilikunstnik Tiina Puhkan. Eksponaatidena on üles seatud ekstra Jaani kirikule loodud liturgilistes värvides altari- ja kantslikatted ning gobelään „Evangeelium”. Esindatud on kõik viis luterlikus kirikus kasutusel olevat sümbolvärvi. Millised need kristlikku sõnumit kandvad hingestatud kunstipärlid täpsemalt välja näevad, seda tasub minna vaatama.

Näitus on avatud kuni 10. jaanuarini T, N, R kell 10:00–14:00, K kell 10:00–18:00 (sisenemine kantselei uksest), samuti enne ja pärast jumalateenistusi.

 

Püsinäitus „EESTI PIIBEL. Alguses oli sõna” annab ülevaate raamatute raamatu eesti keelde tõlkimisest. Vaatamiseks on väljas eestikeelseid piibliraamatuid läbi sajandite, suuremas ja väiksemas formaadis. Valdav osa neist vanemas kirjakeeles, kuid leidub ka tänapäevases keelepruugis trükitut. Eksponeeritud on Toomas Pauli ja Uku Masingu tõlgitud 1989. aastal ilmunud väljaande „Uus Testament ja psalmid ehk Vana Testamendi laulud” käsikirja originaal. Püsinäituse eksponaate vahetatakse teatud aja tagant, et ajaloolist piiblikollektsiooni laiemas hiilguses näidata.

 

Mõlemad vastavatud näitused kuuluvad pühakoja 150. juubeli aasta pidulike programmide kavasse.

 

ANDRE TAMMViimati muudetud: 08.11.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail