Logo
21. veebruar 2018
7 (1088)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kõigi maade ahistatud, ühinege!

08. november 2017

Ahistatutel on aeg ühineda. Kõigis maades, kõigil kontinentidel. Kõikidel, keda igal ajal ja kustahes kohas on ahistatud. Ühel või teisel viisil.

 

Neid võimu, raha ja meelelahutuse maailma kuulsusi, keda kunagi kuskil ahistanud on, ei jõua meedia igapäevaselt enam äragi märkida. Tüüpiline muster ühest ahistamisest on kui paari-kolmekümne aasta tagusest Hollywoodi filmist. Nimekas artist või produtsent katsus kellegi tagumikku ja tegi siivutuid ettepanekuid noorele kenale assistendile, kes siis nüüd, aastakümneid hiljem avanenud kampaania korras selle looga lagedale tuleb.

Hollywoodis on ahistamisskandaali sattunud mitmed niisugused nimekad filmiinimesed nagu Dustin Hoffman, Kevin Spacey, Ben Affleck ja Harvey Weinstein. Viimast süüdistatakse lausa kümnete naiste ahistamises ja isegi vägistamises. Kui Hollywoodi ja meedia vahekorda võtta veidi kriitilisemalt: kui selles vallas müüvad alati seks, veri ja raha erinevates kastmetes, siis muudes valdkondades on asi minemas sama stsenaariumi järgi.

Kuigi võimumaailmas on need mustrid veidi keerulisemad ja rafineeritumad.

Näiteks Briti kaitseminister Michael Fallon astus eelmisel nädalal ametist tagasi „sobimatu käitumise“ süüdistuste järel. Tema sobimatu käitumine ehk naisreporteri põlve katsumine leidis aset 15 aastat tagasi.

Britid on lahti lasknud juba mitu ministrit, ning peaminister Theresa May tahab luua sõltumatut uurimist ja komisjoni, mis kõik säärased juhtumid üle vaataks. Kuidas, jääb veidi arusaamatuks. Meiegi ekspeaministri Taavi Rõivase juhtum liigitub just võimumaailma ja ahistamise avalikustamiste segaste lugude alla.

USA presidendi Donald Trumpi presidendikampaania ajal esile kerkinud kunagiste ahistamisjuhtumite ja ahistatutega pole samuti kõik veel lõppenud. Mitmel mälu aja jooksul värskendub, ning eks aita ka meedia „räpaseid“ asju meelde tuletada.

Seega peaksid kõik, keda kunagi, kasvõi koolilõpupeol, pärast tantsu on käperdatud, katsutud, musitatud jms, nüüd noorusaegsete vallatuste mälukapi avama ning avalikustamisjulguse kokku võtma. Rohi polnud nooruses rohelisem ning üksteise katsumised-puudutamised tuleb panna tänapäevasesse konteksti. Romeode ja Juliate aeg on läbi!

Ahistatud peaksid ühinema ja looma ülemaailmse ahistatute organisatsiooni. See teeks ahistamistele lõpu ning lubaks erinevatel sugudel ja põlvkondadel elada eraldi. Rahus ja armastuses.Viimati muudetud: 08.11.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail