Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Ärma talu kui hundi kurk

25. juuli 2012

Maksumaksja võib kergemalt hingata – Ärma talu köögitehnika ja mööbli rendile järgmisel aastal enam raha ei kulu, sest rendileping lõppes ja jääkväärtusega ostis köögi sisustuse välja Evelin Ilvese juhitav OÜ Ermamaa, kirjutas Õhtuleht 23. juulil.

 

Jääkväärtus jääb viisakalt saladuseks, kuid Ilveste viie presidendiaastaga jõudis maksumaksja selle soetamisse omalt poolt panustada hinnanguliselt umbes 300 000 krooni.

 

Ärma talust on üldse maksumaksjale kujunenud tõeline hundikurk. Ärma talu ülalpidamiseks kulus möödunud aastal 64 705 eurot maksumaksja raha, mida on 826 eurot rohkem kui aasta varem. Suurima tõusu on aastaga teinud kulutused Ärma remondile ja hooldusele. Summa on hüpanud 4413 eurolt 12 133 eurole. Suurima summa on neelanud lipuvalgustuse remont – 4236,81 eurot. Lund on tõrjutud 4095,81 euro eest, majapidamistarvikuid osteti 1256,60 euro väärtuses ja värskelt valgustatavasse vardasse lipud 465,51 euroga.

 

Ärma taluga endale töökoha loonud Evelin Ilves on seega pannud püsti geniaalse äri, kus on loodud maksumaksja rahaga endale ja oma abikaasale mugav äraelamine. Meie esipaar käitub üsna paari sajandi taguste Euroopa aristokraatide moodi. Nemad pidasid samuti enesestmõistetavaks, et kohalikud käivad vaid nende ja ülejäänud eliidi heaks tööl ja maksavad makse. Kui president Toomas Hendrik Ilves räägib demokraatiast, siis ilmselt on ta silmas pidanud eliididemokraatiat, mis tähendab luksuslikku elu eliidile ja rahanappust või koguni sms-laenude kliendiks olemist lihtrahvale. Seega toimib Eestis kenasti eliididemokraatia, mida tõestab ka maksumaksja raha uputamine Ärma talu hundikurku.

 

KnViimati muudetud: 25.07.2012
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail