Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Uudise pilt

Kaitsetööstuse toodang ei ole pelgalt püssid ja padrunid nagu esmapilgul võiks arvata. See on tööstusharu, mis oma suurusjärgus 100 miljardi euro suuruse käibega lõi 2014. aasta andmeil Euroopas 500 000 otsest ja enam kui miljon kaudset töökohta. Nende näitajatega on kaitsetööstus üks olulisemaid tööstusharusid Euroopa Liidus. Kui Eestiga seoses tuleb ajaloost paljudele meelde vaid Arsenali tehas, siis täna on kaitsetööstuse ettevõtete loetelu palju pikem. Liidu liikmete toodang ulatub, piltlikult öeldes, saabastest ja mundritest kuni droonide, paatide ja sidesüsteemideni.

AUTOR : TIIT TERIK
Uudise pilt

Eelmisel nädalal Sagadi mõisas kogunenud valitsus töötas tulemuslikult. Kokku lepiti riigi eelarvestrateegia põhijoontes aastateks 2019–2022, mis on aluseks nende aastate rahalistele plaanidele.

AUTOR : AIVAR JARNE
Uudise pilt

Tartu abilinnapea Madis Lepajõe (pildil) on alates märtsi lõpust Keskerakonna liige. Seni tunti teda ka kui Eesti tunnustatumat jalgrattakohtunikku. Eelmise aasta novembrist vahetas ta oma senise ameti Haridusministeeriumi asekantslerina Tartu linnavalitsuses abilinnapea koha vastu ehk kolis Munga tänavast mõnisada meetrit eemal asuvasse raekotta.

AUTOR : AIVAR JARNE