Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Lootusetu tulevik või tulevikulootus?

SP  2012-02-15 08:01:13

/Kõigi liikmesriikide kodanikud peavad aru saama, et ühenduse probleemid puudutavad igaüht. Süüdi pole mitte kreeklased rahvana, vaid nende valimistel valitud liidrid, kelle enamuse majandusseadusi ja reegleid eiranud süüdimatult populistlik majandus- ja finantspoliitika on iidse riigi viinud katastroofi äärele./

Mis see siis on, järjekordne lõhestumine Keskerakonnas või hüüdja hääl keskerakondlikus kõrbes. Rõhutamine, et riike viis pankroti äärele, liigne populism ja liigne sotsiaalneturumajandus, on eemaldumine keskerakondlikust doktriinist.

ko  2012-02-15 10:45:10
See ei ole lõhestumine.Vaid see jutt näitab kätte milline ebavõrdsus valitseb Euroopas ja ka kogu maailmas,kus palkade vahed on100 kordsed.Sama on ka meil.eriti pensionitega. Tuleks kehtestada palkade ülempiir no nii näiteks 4 keskmist pensioni kõigile.Hea et KE selle küsimuse tõstatas.Reformile seda et ärge hakake jälle haukuma!

Mull&Moll  2012-02-15 11:06:31
Lootusetu tulevik või tulevikulootus?
ENN EESMAA, 15. veebruar 2012
...Räägime, et majanduskasv peab olema säästev ja jätkusuutlik ega tohi tõsta inflatsiooni. ... ???
...Õnneks on ka Eestil kindel koht nende laudade taga, kus vaieldakse ja otsustatakse meid kõiki eluliselt puudutavaid küsimusi. ... ???
"Lootusetu lugu,sest ta mõtleb täna homsele ja ülehomsele eilsel viisil,"arvab doktor Kukkkägu.
Ja jätkab järjest jätkuvama jätkusuutlikkusega ( massoonide ehk vabamüürlaste sala-võtme-märgu-tegusõna)
teadjanaine Juula,kes on teatavasti filosoof - usukannataja ( sest ta ei usu poliitikuid),mistõttu on ta ka
küllaltki trendi- ,brändi- ja tüngateadlik kõikvõimalikes fiskaalmajanduslikes küsimustes,nagu ka
lootusetu tuleviku küsimustes.
"Mina nii ei arva," arvab Affanassi Lasnamäel.
"Mina arvan ka nii,nagu arvab Affanassi," arvab Monica Abdulla Villpea Õismäel.
"Kaua ma pean veel taluma seda,mille eest me nii kaua võidelnud oleme ?"
kraaksatab härra Nabatamees Munamäel.

Mull&Moll  2012-02-15 11:18:58
Ja teadjanaine Juula küsib ja vastab.
sustain - toetama,kandma,jõudu andma,ülal hoidma,vastu pidama,välja kannatama,taluma ?
sustained - pidev,katkestamatu,kestev ?
sustainabiliti - jätkusuutlikkus ?????????? ...
Could 'Attainable Utopias'au_g be an alternative to 'Sustainability'?
Environmentalist debate sometimes seems puritanical, ascetic, worthy, and - ultimately - negative.
The idea of ‘sustainability’ was conceived as a simple, moral instrument.
What we need is term that acts as a respectful reflection of how Nature works.
The word 'sustainability' reflects this problem.
Its lack of precision was useful, for it was an expedient political tool (Brundtland, 1987).

SP  2012-02-15 11:55:51
Isegi "kommunistlik" Hiina ei ole kehtestanud palga ülem piire, samuti ei saa kõigile võrdset pensione maksta. See pole aus nende vastu kes on ausalt teinud tööd ja selle eest saanud väärilist palka. Võrrelda erinevaid riike ja nende riikide palku on äärmiselt vale. Kui on hirmus soov võrrelda siis ainult "ostukorvi", eelnevalt mahaarvates need kümned ja kümned maksud, mida meie elanik ei kujutaks isegi ette, siis arvata maha eluasemega seotud kulutused ja tulemus on üpris sarnane, meie keskmisele palgasaajale.
Pensionitega on Euroopas tegelikult peatselt kriis käes, selleks, et maksta, tuleks tohutult suurendada makse, sest maksumaksjaid ei jagu aga pensionäride eluiga suureneb pidevalt.

tõnu  2012-02-15 12:42:55
mull ja moll kui oled tallinna mees, siis ehk tead ,kus on(oli) hipodroom, sealt järgmine maja ootab sind, kui seal mullitama hakkad, saad surmkindlalt vastu molli

tõnu  2012-02-15 12:59:01
sp!kas sinu arust on praegune pinsisüsteem õige kui ikka ca 70% töötegijaist saavad alla vabariigi keskmist, tähendab neil pole ka mingitki lootust enam-vähem pinsile kõrgepalgalisel on ju tuhat võimalust ükskõik millisesse sambasse lisa korjata ausalt tööd teinu (nagu sa mainisid) peabki muidugi rohkem ka pinnsi saama, kui teama ausat tööd on ikka hinnatud, aga pahatihti ei aita su aus töö midagi, kui peremees on pätt

Enn Oja  2012-02-15 14:09:04
pinsijama on tekkind siiski sellest et nende raha on riigieelarvest eraldatud ning eraldi antud sahkerdajatekättä loodetavat kasumitteenima . võimalik et ahvatlend on just sahkerdajad sest nemad elavad ju pidevalt rahapuuduses ning ei taju selgesti millal paise lämmatab paise kandja .
oopis teinelugu ehk asjad oleks korras siis kui toetused moodustaks eelarvest kindla osa . see tähändaks et majandusliku edukorral kasvaks võrdeliselt ka toetused ja vastupidi . samuti kasvaks toetused siis kui toetuse saajate arv vähäneks ja vastupidi . et meil on viimaste aastatejooksul lahkund just tööjõuline osa rahvast sis suhteliselt on suurenend just vanurite osa . järälikult nad peavatki pääkohta vähäm saama ka siis kui eelarve jääks samaks . samuti lüjjakse meil liikselt ädakella lihtsalt rumalusest sest kui inime elab 75 aastat sis earühmad ei kasva sugugi võrdeliselt päälä ega sure eest välja .
mejjeviga on selles et valitsus sokutas nooremate tööinimeste rahast osa sunniviisiliselt sahkerdajatele et mingi imeläbi kellegi arvel pinsiraha kasvaks . samas tuleb aastateks eraldatud raha kasvujuures arvestada ka üldist raha väärtusetustumist . loll onn aga selline kasiinosahkerdamine selletõttu et raha ei saa ise enesearvel kasvada, seda teeb vaid tootmise kasv või kellegi teisearvel elamine ehk selle petmine . meil on see isegi riiklik poliitika !
muuseas mainin sedagi et sell sahkerdamisel on selge sugulus töötukassa rahade turulepaiskamisega . valitsus vahtis ju raevunult päält kuidas töötute raha seisab ega teeni tema uve . sellepärast ni ettevõtjate ametiühing kuiga töötajate ametiühing üleparda visatigi . valitsus saab aga nii lisaraha oma äpulike ettevõtmiste katmiseks . kui selle tegelikku toimet ei suudeta varjata sis rahvale esitletakse seda kui laenu, kui aga suudetakkse sis kõlab auginäolise Andruse suust vastuseks tuttav 'meil on kõik korras' .
minu arvestustejärgi oleks eelmisel aastal tagand 40% eelarvest täiselatisraha 332€ kuus . aga kellelegi se ei meeldi ! neile on kasulikum ennast juustest upitada mingite mõttetute vaidluste ja ettepanekutega mõnekümne europiires . küsige Eimarilt või katariinalt, teile vahib vastu vaid loll nägu . vaat kus kiviall on se tegelik vähk peidus .

Mull&Moll  2012-02-15 15:27:51
Euroopa ja Eesti kannatuste taustal ei mängi olemasoleva olukorra kirjeldus ( olgu see siis hea või halb) koos selle õigustamisega mitte mingisugust rolli,sest üüratu enamus otsib alati õigustusi olemasolevale olukorrale ja ainult armetu vähemus otsib väljapääsu olemasolevast olukorrast välja vingerdamiseks
"Välja vingerdamisel ( Ainult olemasolva olukorra kirjeldamisega?) Mull änd Moll erilist rolli ei mängi,",mõtleb,filosofeerib,arvab ja ütleb teadjanaine Juula,
kes teatavasti on filosoof -usukannataja (sest ta ei usu poliitikuid),mistõttu on
ta ka küllaltki tüngateadlik.Mull änd Molli poolt modituna ja mudituna - poliitikas ei ole rumalus takistuseks ja kui rumalused kasvavad,
kasvavad,kasvavad lauslollusteks,siis teekond Põrgusse muutub libedamaks,libedamaks,libedamaks...
"Good people do not need laws to tell them to act responsibly, while bad people will find a way around the laws."
Plato (427-347 BC)
Vaja on suurendada tüngateadlikkust ja tüngameisterlikkust veel enne libedale teele astumist.
Kas Mull änd Moll kui algaja liivaviskaja astus välja vingerdamisel libedale teele?SP  2012-02-15 16:47:38
tõnu, kahjuks ei ole siin õiglusega midagi pistmist, on ainult kuiv matemaatika, sest mis see raamatupidamine ja finantsid muud on.
Kui ikka pensioni ealisi on rohkem kui neile pensionit teenivat rahvast, siis peab ikka arvutama kuidas saavad kõik need, kes peavad saama maksumaksja kukrust raha. Ei ole meil maavarasid mis teeniks riigile raha. Kui aga vingelt väänata makse juurde hakkab toimima ahel reaktsioon, mis nõuab jälle kõikjale juurde lisamist ja sama protsessi käigus tõusevad hinnad.
Sotside ja keskerakondlastel on hea populistlikult loosungeid väljakäia, et valitsus on paha ei hooltse aga kui nad oleks ise sellel kohal täidaks selle augu laenuga ja siis jälle laenuga. Seda on lausa avalikult välja öeldud ja mis me oleks siis edasi teinud. Eesti sugusel riigil laenu võtmine on aeglane enesetapp. Rootsi, Saksamaa ja teiste "heaolu" riikide teadlased püüavad juba ammu leida rohtu läheneva eakate probleemiga, lihtsalt raha pensionite maksmiseks ei jätku, sest "sotsialismuses" elamine on rikkunud kõik majandus seadused. Ega muidu ei lükka edasi mitmed "heaolu" riigid pensioni iga.

vaagija armastab rääkida sotsiaalsest turumajandusest, mis tekkis tänu USA meeletule rahalisele abile eeskätt Saksa Liitvabariigile ja Prantsusmaale, see oli loodud selleks, et Lääs suudaks sõja järgselt seista vastu NSV Liidule, et läämatada sotsialistlik liikumine Lääne Euroopas. Nüüd on ka USA-s jõutud kriisi, raha mida sai "lennukilt" Euroopasse loopida enam sellisel määral pole, asemele loodetakse Hiinat, sest eurooplane ei ole enam harjunud ise töötama ja mõtlema, eurooplane on harjunud saama ja kui ei saa, siis autosid ja maju põletama!

georg sinimäe  2012-02-15 17:58:59
kodanik Eesmaa! Olesid võinud seda artiklit kirjutada nii, et ka meie kooliõpilased ja vanemad inimesed seda paremini mõistaksid. Kõi ei ole nii arusaamisega, nagu siin kommenteerijad, näiteks Aadu ja Udo Knaps alias vaagija. Samuti oleks mõistlik, sina kui endine ajakirjanik peaksid seda teadma kõige paremini, kui oleks keskmõte: ometi on selles hädameres tõotavaid arekesi, õiguppoolest - arengutendentse, lahti seletanud arusaadavalt ja mõistetavalt.

Tatjana Kruus  2012-02-15 23:24:44
kodanik Eesmaa, selgitage meile arusaadavas eesti keeles keskmõte lahti. Mis on selles hädameres pääsemistõotavad saarekesed, õigupoolest - arengutendents. Eees on pikk jutt aga lõpp on ära jäänud. Kirjuta sellest uus artikel siia Kesknädalasse, komentaarid ei ole usutavad, nagu paljude siin kommijate omad.

tõnu  2012-02-15 23:33:36
SP see on muidugi probleem, see ühiskonna vananemine, aga kas sa sellega oled nõus, et viimased 13 aastat on meie ühiselt korjatud raha ikka väga ebaõiglaselt jagatud.olen 72 a., 22a pensionil,käin ka praegult tööl, vahelduva eduga olen kogu aeg töötanud, küll läbi pankrottide ja masude, ja muidugi ei tee ma enam noore mehe tööd, aga selle eest maksan esimesest kopikast tulumaksu.see selleks, aga hirmsa efektiivsuse (tööviljakuse) tagaajamisel pole ju vanadel inmestel tööturul ju kohta, aga pinsiiga tahes-tahtmata peab edasi nihutama.vaatan siin kõrvalt, et kui palju on neid abirahade saajaid, noored inimesed, lapsed on neil poolnäljas aga ega neist ei ole ka õigeid töötegijaid, lihtsalt saamatud ja ka rumalavõitu mõtlen, et ka nende jaoks peaks ikka mingi töö leidma, tehku kahe peale ühe mehe töö vallad peavad neile abirahasd otsima, kas poleks odavam nad siiski ära rakendada egas nad nii puru rumalad ka pole, oskavad näit. seda arvutada,palju väiksest palgast järgi jääb peale maksude ja bussisõidu mahaarvamist ja võrrelda seda valla toetusega aga enamus neist tahaks ikkagi tööd teha, aga nad ei oska ja pahatihti ei oska ka õppida

Sergei Pagar  2012-02-15 23:49:46
Ega praegast kellegi teise pääle loota ei saa, kui ikka Edgari pääle. Aga rahvavainlased raiusid temal kah jalaluu puruks.
Aga Edgari jalg saab varsti terveks ja siis on meil tulevikulootus jälle olemas.

  2012-02-15 23:55:11
tõnu 72 pensil juba 22 aastat ja ikka töötad. eks sellepärast, et läksid 50 aastaselt pensile ja vähe töötasid, nüüd väike pensin.

SP  2012-02-16 00:29:21
Tõnu, see, et need noored ei oska, ei taha tööd teha on meie süü, 50-70 aastaste. Siis kui oli tarvis teha selgeks elu tõdesid noortele, lootsime me värskendavale "vabaduse tuulele", meie olime need kes unustasid pühad tõed, et midagi ei saada nii sama.
Vaba maailma võlts helk ajas pea segi, kõik tahtsime saada kohe rikkaks, saada kõike seda millest olime ENSV ajal nagu ilma jäänud.
Unustasime, et meie oleme selle riigi peremehed, et peremeheks olemine hakkab peale oma kodust-talust. Meile anti võimalus saada oma tehaste, ettevõtete tegelikeks peremeesteks, omanikeks läbi osaühistute, aktsiaseltside aga mis me tegime, mõne aastaga lasime kõik selle tuulde ja nüüd kirume neid kes olid meist targemad ja korjasid kõik selle muidu ülesse. See kõik jättis valusa jälje, raske on tunnistada oma vigu, lihtsam on neid ajada valitsuste ja nende juhtide kaela.
Saamatute abistamine on nendele õnge andmine, kuid mitte mingil juhul kala, see süvendab saamatust ja abitust.

Õnge Enn  2012-02-16 09:02:44
Mäletan Enn Eesmaat väga ammusest ajast, mingitest 60 date lõpust, kui ta Tamsalu jaamas õhtuti Tallinna diislilt maha tuli ja sammud immutustehase poole seadis, seal elasid vististi ta neise vanemad, kui õieti mäletan. Selline väikest kasvu vaikne noormees.
Kurat, küll aastad on kiiresti läinud!

Enn Oja  2012-02-16 09:13:05
nää milline üllatis ! kohe mitu nimekaimu koos . eta ka mina oma kauges nooruses aasta Tamsalusealsin ja sääl kooliskäisin sis pidin ka mina mõlemat nimekaimukohtama ! äki oligi Õngejorss just see klassikaaslane kess rahavahetusekäigus papalt kümneka ärastas ning koos liksi kompude mõjunautisime ? ega meil ometi vel üks ja sama pruutold ?

Enn Oja  2012-02-16 09:15:35
või oled üks neist kahest vennast kes metsas suure kivijuureselasid ?

Õnge Enn  2012-02-16 09:19:40
Tamsalus pole elanud, selle lähiümbruses. Aga kas Oja Enn ei ole see vabakäiguvang Sääselt, kes öllesaali taga ringi uitas, ja konisid korjas? Kui mälu alt veab, siis vabandust. Ei ole enam Sääse "keemiat" ja õllekat, ja poolkirjaoskamatu Oja Tamsalu paetolmu püksitagumikult pühkinud ja arvatavasti parematel saamamaadel. " Nii aastad mööduvad..." lauldi ühes vanas laulus.

1 | 2 | 3 | 4 | Järgmine

Nimi 
E-mail