Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kersti Sarapuu: omavalitsuspäev väärib riiklikuks tähtpäevaks nimetamist

10. aprill 2018

Riigikogu menetleb täna seaduse eelnõu, millega soovitakse muuta 1. oktoober omavalitsuspäevaks. Eelnõu eesmärgiks on ühelt poolt omavalitsuste tunnustamine nende senise ajaloo ja tegevuse eest. Teisalt oleks see võimalus omavalitsuse olemust, probleeme ja tegevust paremini tutvustada.

Riigikogu Keskfraktsiooni esimehe Kersti Sarapuu sõnul peaks peale läbiviidud haldusreformi suuremat tähelepanu pöörama just kohalike omavalitsuste tööle. „Omavalitsused on jätnud oma jälje Eesti riigi loomisele, taastamisele ja arendamisele. Haldusreformi järgselt kasvas omavalitsuste vastutus veelgi, seetõttu on omavalitsuspäeva muutmine riiklikuks tähtpäevaks heaks võimaluseks, kuidas sellele inimeste tähelepanu pöörata,“ ütles Riigikogu liige.

 

„Omavalitsused peegeldavad täna Eesti inimeste elu ning seetõttu tuleks seda väärtustada riikliku tähtpäevana. Ühiskondlik arutelu, meedia tähelepanu ja erinevad üritused tutvustaks probleeme ja tegevusi ning annaks ülevaate omavalituste tööst,“ sõnas Kersti Sarapuu.

 

Poliitiku sõnul seadis haldusreform piirkondadele uued väljakutsed, millest on võimalik edukana väljuda vaid erinevate üksuste vahelise hea koostööga. „Piiride ühendamisest on vaja jõuda efektiivse koostegemiseni. Seetõttu pean eriti oluliseks, et inimesed märkaksid ning tunnustaks omavalitsuste ametnikke, kes töötavad selle nimel, et edendada kohalikku elu igas Eestimaa nurgas,“ lisas Sarapuu lõpetuseks.Viimati muudetud: 10.04.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail