Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Saksamaal jätkab suur koalitsioon

Kn,      07. märts 2018

Saksa sotsiaaldemokraadid kiitsid heaks suure koalitsiooni kristlike demokraatidega. Nende suhtumine sellesse on siiski palju leigem kui 2013. aastal. See sunnib Angela Merkelit arvestama nüüd senisest rohkem sotside seisukohtadega.

 

Eelmine kord toetas koalitsioonilepingut 75,96%, nüüd 66,02% Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) sisehääletusel osalenutest. Hääletusest võttis tänavu osa 78,39% erakonna liikmetest. Seega toetas suure koalitsiooni jätkamist vaid 51,67% kõigist sotsiaaldemokraatidest.

“Osalesime, et võita. Seega esmalt: pettumus," kommenteeris tulemusi sotside noortekogu juht Kevin Kühnert, kelle eestvedamisel viidi läbi kampaaniat koalitsiooni jäämise vastu. "Kriitika suure koalitsiooni aadressil jääb.”

“Muide: SDP-st ei astuta välja, SDP-st surrakse välja," lisas ta samas. "Igasugune pettumine on nüüd mõistetav. Ja ikkagi on selle erakonna idee tähtsam kui meie tundeseisund. Ei ole mingit reserv-SDP-d. On see, või üldse mitte mingit. Seega uuendame me seda.”

Kühnert rõhutas, et noorsotside võitlus erakonna uuenemise eest jätkub. "Enam kui 120 tuhat EI-häält vastab muide Vasakpartei ja roheliste liikmete arvule. Kokku. Pidage palun silmas seda suurusjärku," manitses noorsotside juht.

Nähtavasti on sotside ladvikul põhjust karta, et osad suures koalitsioonis pettunud SDP liikmed võivad vaadata uut poliitilist kodu otsides teiste vasakerakondade poole. Seetõttu tunnevad nad nüüd kasvavat survet suruda koalitsioonile peale oma agendat.

 

 Viimati muudetud: 07.03.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail