Logo
21. märts 2018
11 (1092)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Jaanus Karilaid: miks jäi Ligi dokumentide aegumisest teavitamata?

22. veebruar 2018

Keskerakondlasest Riigikogu liige Jaanus Karilaid saatis Maanteeameti direktorile päringu, milles küsib, kas ja miks jäi just Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Jürgen Ligi dokumentide aegumisest teavitamata, kuigi sellekohased teated inimestele tavapäraselt saadetakse.

Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid tõdes, et temale teadaolevalt teavitatakse dokumentide aegumisest ning sellekohaseid kirju on inimesed oma postkastidest siiski leidnud. „Seetõttu tunnen muret, kas kolleeg Jürgen Ligi on jäänud tõepoolest kahe silma vahele või ei saadetagi dokumentide aegumise puhul e-kirju, nagu põhjendab endine minister oma lubadeta sõitmist. Mõlemal juhul ei saa me vaadata probleemi läbi sõrmede, vaid meil tuleb sel juhul leida lahendus,“ rõhutas Karilaid.

 

Seetõttu saatiski Riigikogu liige Maanteeameti direktorile päringu, kas dokumentide aegumisest siiski antakse teada või tehti just Jürgen Ligi osas kahetsusväärne erand ning talle teavitust ei saadetud. „Eesti tunneb suurt uhkust meie IT-lahenduste üle ning oleks väga kahju, kui Reformierakonna ladvik meie e-riigi eduloos sellise juhtumi tõttu hoopistükkis pettuks,“ tõdes Karilaid.

 

20. veebruaril kirjutati, et Jürgen Ligi jäi politseile vahele juhiloata sõidu eest. Ligi põhjendas juhiloata sõitmist sellega, et dokumentide aegumisest ei hoiatanud e-riik teda e-kirja teel. Viimati muudetud: 22.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail