Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Andres Kollisti näitus „Inimene. Maa. Taie“

AIVAR JARNE,      14. veebruar 2018

Möödunud nädala reedel avati Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus Andres Kollisti näitus „Inimene. Maa. Taie“.

Hiljuti oma 70. sünnipäeva tähistanud TLÜ raamatukogu juht ning Tallinna linnavolikogu liige Andres Kollist iseloomustas näitust, mis kajastab tema kui keemiateadlase ja kaugetel ekspeditsioonidel osaleja elutöö aastakümneid kuni praeguse tegevuseni raamatukogujuhina, luuletaja Ilmar Laabani sõnadega:

 Vaata nüüd, geenimuteerija vulkaani

Kraatrisse hooletult viskab magmakaani.

Hakkab mürinal imema

too, kuni – hirmus ime! – maa

Sisse väriseb Arktikast Tulemaani.

 

Enamik näituse eksponaate tutvustas Andres Kollisti kunstikogusse kuuluvaid maale ja graafikat. Näituse kuraatori Harry Liivranna sõnul viisid tööekspeditsioonid Kollisti 1970. ja 1980. aastatel Kaug-Itta ja Siberisse ning tema ekspeditsioonidel olid kaasas ka kunstnikud Lemming Nagel, Heitti Polli ja Tiit Pääsuke, kelle segatehnikas maastikumaalidele kuulub näitusel eriline koht. Väljas on ka Raul Meeli, Leonhard Lapini, Silvi Liiva, Marje Üksise jt graafikat, Orest Kormašovi ja Epp-Maria Kokamäe maale ning pallaslaste loomingut, samuti arvukalt eksootilistest maadest pärit (rahva)kunsti ja ekspeditsioonidelt kaasa toodud erinevaid vulkaanilisi kivistisi.

 

Andres Kollistit kui teadlast, ühiskonnategelast ja Eesti rahvastikupoliitika üht väljatöötajat tutvustab näitusel valik tema artikleid ja usutlusi.

 

Näitus on TLÜ raamatukogu galeriis (Rävala pst 10) üleval 4. aprillini.

 

AIVAR JARNEViimati muudetud: 14.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail