Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Valgas arutleti aktiivselt haridus- ja noorsootöö üle

AIVAR JARNE,      14. veebruar 2018

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses arutleti 6. veebruaril Keskerakonna korraldatud „101 kohtumist“ raames elavalt haridus- ja regionaalpoliitika, kultuuri ja spordi, noorsootöö ning ettevõtluse üle.

 

Selleks, et kõigi ideed oleksid kuulda ja nende mõtteid jõutaks läbi analüüsida, jagunesid enam kui 50 inimest teemadele vastavateks laudkondadeks. Nende töös osalesid ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Riigikogu liikmed Oudekki Loone ja Peeter Ernits. Moderaatoriks oli Riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Kultuuri ja hariduse laudkonna poolt esitati ettepanekuid kultuuritöö väärtustamiseks ja rahastamiseks. Palgaastmed vastaku kutsekvalifikatsioonile ning kindlad olgu palga alammäärad. Tehti ettepanek suurendada üldhariduskoolides kehalise kasvatuse tundide arvu ning peeti õigeks hinnata laste arengut, mitte numbrilisi näitajaid. Igale lapsele soovitakse võimalust koos vanemaga valida endale meelepärane huviring, milles osalemise eest tasub riik.

Pandi ka ette taastada spordikoolid ning toetada laste spordivõistlustel käimist. Samuti tuleks riiklikult toetada nii treenerite tööd kui ka noorsootööd üldse.

Maapiirkondadesse soovitakse küladevahelist transporti ka väljaspool tööaegu, silmas pidades laste ja täiskasvanute huvitegevust. Paremini tuleks toetada tervisesporti – näiteks terviseradade valgustamisega. Loodetakse, et kultuuri- ja noortekeskustes oleksid ametis täiskohaga töötajad. Sügava puudega lapse vanema miinimumtasuks peaks olema 500 eurot kuus.

 

Eile, 13. veebruaril toimus „101 kohtumise“ sarjas koosolek Rakveres.

 

AIVAR JARNE

 Viimati muudetud: 14.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail