Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Aidake põlistada maaelu ajalugu!

HEINO LAIAPEA,      07. veebruar 2018

Maaeluministeeriumi hea tahe lühikese ajaga valida välja 100 põlluharimist, karjakasvatust, kalandust jt valdkondi iseloomustavat fotot ja seada need ministeeriumi juubeliks, 12. novembriks kaante vahele vajab toetamist.

 

 Käisin Maaeluministeeriumis ja viisin seemneks ühe partii aegade jooksul kogutust. Koloriitsemast künnimehest Kustas Lundist ja künnivõistlustest. põllumajandustehnikumide õppetööst ja praktikatest, põldudest ja masinatest, Kolm pilti erinevatest põllumeeste meeleavaldustest Toompeal, pikast järjekorrast toetuste taotlemisel 2004. aastal PRIA Viljandi büroos, seemnepõldude tunnustajatest ja muust. (Ministeeriumi 80. aastapäeval tehtud fotod ministritest ja külalistest paraku ununesid maha.)

 Lugesin ministeeriumi III korruse koridori seinalt kokku varasemate põllumajandusministrite pildid – ennesõjaaegseid oli 14 ja pärastsõjaaegseid samuti 14. 31. oktoobril 2017 andis ministeerium sotsialismiaegsete põllumajandusjuhtide (15) raamitud fotot üle Põllumajandusmuuseumile. Need olid 2007. aastal seintelt eemaldatud kui tollasele ministrile mittesobivad.

Nüüd kogub Maaeluministeerium iga aasta kohta ajalooraamatu tarvis pilte. Seega sobiks ka ENSV-aegsete ministrite pildid ministeeriumi tagasi tuua. Ja aasta lõpuks kõik eelmise sajandi ministrite fotod üheskoos muuseumi saata. (Tõsi, Ivari Padari esmene valitsemisaeg 25.03.1999 - 28.01.2002 jääb mõlemasse sajandisse.)

Juubeliaastal võiksid nii Maaeluministeeriumi raamatukogus kui ka mujal lugemislaual olla mahukad põllumajanduslugu tutvustavad teosed Eesti põllumajandusest XX sajandil ja vaatamiseks Märt Müüri, Mati Naruski jt tublide meeste tehtud põllumajandusalased filmid.

 

Kellel on Maaeluministeeriumile pakkuda pilte, tehke seda julgesti!

 

Heino Laiapea,

agronoom ja ajaloohuvilineViimati muudetud: 07.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail