Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Palju õnne, Jaan Reimund!

INDREK VEISERIK,      07. veebruar 2018

President Kersti Kaljulaid tunnustas tänavu riiklike teenetemärkidega kokku 166 tähelepanuväärset isikut. Meedia on kajastanud tunnustust pälvinuid üsna põhjalikult. Kooli vilistlasena oli mul äärmiselt meeldiv lugeda, et Valgetähe IV klassi teenetemärgi pälvis ka Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi (RVG) direktor Jaan Reimund.

 

 1997. aasta, mil Jaan tagasihoidliku Lõuna- Eesti noormehena direktoriks sai, ei olnud kooliperele lihtne. Direktoreid oli selleks hetkeks vahetunud juba mitmeid ja 1988. aastal loodud kooli arenguraskused olid endiselt tugevad ning töökollektiivi suhted üsna sassis.

Mäletan, et Jaani tööle asudes pakuti mitmelt poolt talle maksimaalselt üheks aastaks vastupidamist. Aga läks teisiti. Tsirguliinast pärit Jaani siirus, lihtsus ja heatahtlikkus muutis relvituks ka kõige sõjakamad õpetajad. Kollektiiv asus taas ühtse meeskonnana tööle.

Paari nädala pärast 30-aastast juubelit tähistav RVG on teinud aastakümnete jooksul Jaan Reimundi juhtimisel läbi suure arengu. Tänaseks on RVG Eestis tuntud ja tunnustatud kool ega ole mingi Rapla Ühisgümnaasiumi kehvem vend.

 RVG koolipere on iseloomustanud Jaani järgmiselt: „Tema isiksus on Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi kujunemisel mänginud väga olulist rolli, ühtmoodi väärtustatuna ja olulisena tunnevad end koolis nii õpetajad ja õpilased kui ka vilistlased.“

 

Indrek Veiserik

 Viimati muudetud: 07.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail