Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Rõuge inimesed soovisid olla kaasatud poliitikasse

Kesknädal,      07. veebruar 2018

30. jaanuaril Rõuges toimunud Keskerakonna teisel rahvaüritusel sarjast „101 kohtumist Eestimaal“ osales ligi 70 inimest. Riigikogu liikme ja Võrumaa piirkonna juhi Anneli Oti eestvedamisel arutleti laudkondades aktiivselt sotsiaalküsimuste, hariduse ja maaelu üle. Osa võtsid haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Riigikogu liikmed Toomas Paur ja Peeter Ernits.

 

Anneli Oti sõnul näitasid Rõuges toimunud rahvakohtumisel osalejad, et piirkonna elanike aktiivsus on suur ning tahe erinevatel teemadel arutleda tõsine. „Mul oli heameel näha, kui pühendunult suhtuti erinevate valdkondade arutellu ning kuidas ühiselt sõnastati kõige enam tähelepanu vajavad teemad,“ ütles Ott.

Kuna osalesid erinevate elualade esindajad, olid ka väljapakutud ettepanekud laiapõhjalised ning need esitati koos väga selgete näidetega elust enesest. Näiteks toodi sotsiaalvaldkonna osas välja probleeme vanurite hooldamisest ja hooldekodutasudest. Samuti on oluline mõistlik transpordikorraldus, mis tagaks teenuste kättesaadavuse. Regionaalpoliitika ja maaelu töögrupid tõstsid esile piirkondlike erisustega arvestamise vajadust ning põhjalikult arutleti ettevõtlussektorile langeva lisakoormuse üle, mis on tingitud kesisematest võimalustest olla konkurentsis näiteks pealinna läheduses asuvate ettevõtetega. Osalejad toetasid haridusvaldkonnas tehtud otsuseid ning pidasid oluliseks, et riik edaspidi toetaks ka väikseid maakoole.

 „Rõuge kohtumine on kindlasti heaks näiteks, et meie inimesed soovivad olla kaasatud poliitikate kujundamisse ning hoolivad siiralt ja tugevalt nii oma kodukoha kui ka kogu Eestimaa heast käekäigust,“ märkis Ott.

Üritustesari „101 kohtumist Eestimaal“ toimub terve 2018. aasta vältel. Kui on piirkondi, kus soovitakse veel kohtumisi korraldada, siis on ettepanekud teretulnud.

Sarja kolmas kohtumine toimus 6. veebruaril Valgas.

 

KesknädalViimati muudetud: 07.02.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail