Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Punane vaip Kaja jalge ette

KESKNÄDAL,      17. jaanuar 2018

Eesti sõltumatu ja vaba meedia on ületanud järjekordse verstaposti. Seekord eriti häbiväärselt alandlikuna. Eesti Ekspressi eelmise nädala juhtartiklis laotatakse punane vaip Reformierakonna esimeheks saava Kaja Kallase ees lahti lausa Brüsselist Tallinnani. Ja seda niisuguse kiindumusega, mida kohtab vaid Oscar’ite jagamisel Hollywoodi filmides.

 

See punane vaip ei pea Kajat lennutama mitte ainult ühe juhtimiskriisis vaevleva opositsioonierakonna etteotsa, vaid otse Stenbocki majja – peaministri kabinetti. Seejuures ei peagi Kaja ise tegema midagi muud kui ainult andma jah-sõna (mis ometi seni nii raskelt tulnud).

Sest artikli põhjal, millel on küll ajakirjanike allkirjad, kuid mis on kui õpikunäide moodsa aja spindoktorite tööst, on Kaja Kallasest tehtud viimne võimalus päästa Eesti poliitiline kultuur. Kajast tagasihoidlikumat, samas sihikindlamat, ausamat, töökamat, ettevõtlikumat, targemat, kaastundlikumat… – lihtsalt paremat poliitikut pole praegu Eestis lihtsalt olemas.

Kõik, mida ta teeb või ei tee, ütleb või jätab ütlemata, mõtleb või ei mõtlegi – kõik on õige ning muutumas legendiks. Isegi pisidetailides, ning eriti just neis. Saatan peitub detailides, armastab öelda Kaja isa Siim, ning neid PR-tegelaste poolt puistatud üksikasju tuleb artiklist kui jäneseid mustkunstniku varrukast. Kaja astub kööki, ning kohe lööb see särama. Kaja õppis ülikoolis juurat – kui läbinägelik; Kaja vahetas töökohta – nii tark tegu; Kaja tuli poliitikasse – vapustav; Kaja saatis sms-i – väga õigeaegne; Kaja ei vastanud parteijuhi telefonikõnele – kui põhimõttekindel; Kaja jättis asjad enda teada – õppigu teised sellest.

Kaja aupaistes ei muutu artiklis tublimaks mitte ainult tema varasemad töö- ja elukaaslased, sõbrad ja tuttavad, vaid isegi näiteks Jürgen Ligi, kes kunagi ütles välja õnnetu lause Kaja silmadest ja kinnisest suust.

Sellal kui meedia ründab praegust valitsust ning eriti Keskerakonna ministreid igal võimalusel, on olemas üks poliitik Kaja, kes naudib meedia ühtset soosingut. Temast Eesti Ekspressi tehtud lugu peaks olema kõigile poliitikast kirjutavatele ja kirjutada kavatsevatele ajakirjanikele ning eriti ajakirjandustudengitele õpikunäiteks, kuidas seda ei peaks tegema. Samas on see eeskujuks kõigile PR-inimestele näitlikustamaks, milline peab välja nägema üks pealtnäha „õige lugu“ poliitikust.

Ajakirjanikud, poliitikud ja lihtsalt lugejad! Kui loete edaspidi mõnda järjekordset huvitavat üksikasja Kaja tegemistest, siis teadke, et see on parim Eesti poliitiline PR, mis kunagi olnud.

 

KesknädalViimati muudetud: 17.01.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail