Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Dmitri Jegorov: raske on meenutada teist sellist otsust, mis mõjutab positiivselt 600 tuhat inimest

12. detsember 2017

8. detsembril Keskerakonna korraldatud tulumaksureformi konverentsil arutasid eksperdid ja ettevõtjad tulumaksuvaba miinimumi tõusu üle.

Rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov sõnas, et madalapalgalised on Eestis kõrgelt maksustatud ning tulumaksuvaba miinimumi tõus adresseerib seda probleemi. Samuti tõi asekantsler välja, et kuna maksuvaba tulu on kasulik neile, kes käivad tööl, annab see positiivse panuse tööjõupuuduse leevendamisse ning parandab riigi konkurentsivõimet. „Tulumaksuvaba miinimumi tõstmine on väga oluline instrument, millega meelitatakse neid, kes veel pole tööjõuturul, tööjõuturule tulema,“ ütles ta.

Jegorovi sõnul on inimeste hirmud uuel aastal jõustuva maksureformi kohta paljuski alusetud. „E-maksuametist saab jälgida oma maksuvaba tulu ja maksuarvestust kas või iga päev,“ ütles ta ning soovitas kartuse korral märkida tulumaksuvabastuseks 500 eurost pigem väiksem summa, et siis tuludeklaratsiooni kaudu saaks kevadel maksuametilt tagastuse.

Aastatulu arvestusel peatudes sõnas Jegorov, et ei mõista, mil moel saab järsku ja ootamatult dividenditulu, sest teadmatult aktsiaid üldjuhul ei omata. „Kui inimene on investor ja omab aktsiaid, siis peaks olema teada, millist tulu ta saab. Kui keegi teab, kuidas raha täiesti ootamatult saada, võiks seda ka mulle teada anda,“ naljatas Jegorov. Lisaks lükkas asekantsler ümber väite, nagu kuuluksid dividendid uuest aastast topeltmaksustamise alla. Ta selgitas, et dividendid lähevad küll aastatuluna arvesse, kuid inimesed, kelle kogutulu kuus koos dividendiga ületab 2100 eurot, ei kuulu uue süsteemi sihtrühma. „Raske on ajaloos meenutada sellist otsust, mis mõjutab positiivselt 600 tuhat inimest ja eriti just madalapalgalisi,“ sõnas Jegorov.

Vaata ettekannet täispikkuses:

 

https://www.youtube.com/watch?v=--CDHAhdAYkViimati muudetud: 12.12.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail