Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Haldusreformist, ahistamistest ja valimistest

ELMAR HOLLMANN,      22. november 2017

Kesknädala 1. novembri esiküljel ilmus riigihalduse ministri tõdemus: haldusterritoriaalsele reformile võib kriipsu alla tõmmata – senise 213 omavalitsuse asemel jätkavad tegevust 79 kohalikku omavalitsust ehk 15 linna ja 64 valda. Samas ei mainita, et endistest valdadest saavad osavallad ja nende volikogudest osavallakogud. Vallaisade lahkumisega tekkinud vaakum tuleb igal juhul täita, sest loodus ei salli tühja kohta. Hiidlastel juba olevatki personaalselt kõik paika pandud.

 

Vabaerakonna esimees Artur Talvik kirjutas Postimehes (15. sept.), et kasvatame oma lastest potililli ja arvame, et riik peab meie iga sammu eest hoolitsema. Nii see aga kahjuks ongi. Meie kuulus e-riik kasvatab füüsiliselt mandunud arvutisõltlasi. Mida külvad, seda lõikad! Ligi 30% noormeestest praagitakse kaitseväeteenistusest välja; väidetavalt tervislikel põhjustel, sest nende füüsiline aktiivsus jätab soovida.

„Ahistamine“ on meil uudislikuks moesõnaks saanud ning leiab nüüd kasutamist igal võimalikul ja võimatul juhul. Ahistamisena võib käsitleda ka Eesti Vabariigi põhiseaduse mitmete paragrahvide suvalist tõlgendamist.

ETV kiitis, et rahvaküsitluse kohaselt on novembri seisuga populaarseim erakond reformistide oma. Huvitav, kas meie rahval on haugi mälu? Nagu polekski olnud oravate poolt 17 aastat kestnud rahva kukil parasiteerimist, Eesti põllumajanduse laostamist ja elanike selekteerimist rikasteks ja vaesteks? Praegusel valitsusel tuleb seda lahjendatud suppi helpida veel mitu aastat.

Kohalike omavalitsuste valimistest on saanud ajalugu, kuid valijate kesine osavõtt on tõsine signaal olukorra parandamiseks. Nõukaajal osales valimistel ikka 99,9% valimisealisest rahvast. (Sedasorti arvudega manipuleerib edukalt meie kaubandus, kus iga kaubahind peab ilmtingimata lõppema üheksaga.)

 

ELMAR HOLLMANN, Kärdla, HiiumaaViimati muudetud: 22.11.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail