Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Noortekogu pidas Raplamaal Talvekooli

KEA KRUUSE,      22. november 2017

18. ja 19. novembril pidasid kesknoored Talvekooli, kus panid ennast proovile Riigikogu-ainelises simulatsioonimängus.

 

 Talvekooli saabudes leidsid noored ennast vastvalitud riigikoguliikmete rollis, kelle ülesandeks oli fraktsioon moodustada, riigis olevatele probleemidele lahendusi pakkuda ning koalitsiooniläbirääkimisi pidada.

Talvekooli tuli avama Enn Eesmaa, kes pani noortele südamele, et Riigikogu liige peab käituma vastutustundlikult ning väärikalt, oluline on koostöö ja sisukus.

 

Noored pidid leidma lahenduse hüpoteetilisele olukorrale, millesse Eesti oli sattunud: otsa oli saanud põlevkivi ja eurotsoonis möllas inflatsioon; Eesti ei saanud enam eurotoetusi ning suured probleemid olid julgeoleku, tervishoiu ja immigrantidega.

 Simulatsiooni käigus oli noortel võimalus mõista, millega peavad silmitsi seisma poliitikud. Pidevalt olid kannul ka ajakirjanikud ERR-ist ja Melu24-st, kes esitasid teravaid küsimusi ning paljastasid fraktsioonide tagatubades toimuvat. Oma ideid pidi kaitsma nii pressikonverentsil kui ka debatil.

Koalitsioonikõnelused võtsid mitu huvitavat pööret ning lõpuks moodustasid valitsuse hoopiski Reformierakond ja SDE.

 

Keskerakonna Noortekogu juhatus paneb suurt rõhku meeskonda ühendavatele tegevustele ja noorte juhtide arendamisele. Talvekool oli hea võimalus looduskaunis kohas Raplamaal Ruunawere Postimõisas omavahel paremini tuttavaks saada. Lisaks simulatsioonile toimus ka ühine ajurünnak järgmise aasta tegevuskava koostamiseks.

Simulatsiooni president oli Jens Raevald, ERR peatoimetaja Alina Tubli, Melu24 reporter Tanel Ader, korraldusmeeskonnas olid Jan-Ander Kundla ja Gerttu Alteberg. Fraktsioone juhtisid Aleksandra Pavlova (KE), Marta-Magdaleen Kuningas (REF), Holar Sepp (EKRE), Iris-Ivika Kiveste (SDE) ja Jelisei Lokotar (Rohelised).

 

KEA KRUUSE,

Kesknoorte Talvekooli peakorraldaja,

Keskerakonna Noortekogu juhatuse liige

 Viimati muudetud: 22.11.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail