Logo
14. veebruar 2018
6 (1087)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kalle Muuli ja roheline kanep

08. november 2017

Kui Kalle Muuli oleks kanepit punaseks nimetanud, saanuks me aru, et meelde tulid tema NLKP liikmeks olemise ajad aastatel 1984–1989 ning lisaks 7 aastat kestnud ja lõpetamata tudeerimine ülikoolis. Või siis äkiline ümberpööre ja Eesti Kongressi liikmeks astumine.

 

Aga ei. Tema läks pärast pikka leheneegriks olemist ja Riigikogust välja langemist hoopis rohelistele kallale.

Põhjus on lihtne: IRL ei pääsenud Tallinnas koalitsiooni ja Kalle Muuli kui ennast „sõltumatuks“ nimetav mees ei saanud sellega kuidagi leppida. Tema oli ju IRL-i poolt Riigikogusse saadetud Margus Tsahkna asemele ja pärast sealt minema saadetud.

 

Muuli kritiseeris Facebookis Keskerakonna ja Roheliste koostööd pealinnas järgmiselt:

"Paremat näidet selle kohta, kuidas kanep mõistusele mõjub, on vist raske leida. Keskkonnaministeeriumi töötajana on mul muidugi eriti kahju, et just rohelised osutusid selleks ainsaks müüdavaks poliitiliseks jõuks, kelle korrumpeerunud linnavõim suutis abilinnapea kohaga ära osta.“

Kas lõpetamata koolitee või lihtpimedus, aga oleks aeg teada, et Saksamaa legaliseeris meditsiinilise otstarbega kanepi, ja sellega pole meie Rohelistel midagi pistmist. Samuti pole Kalle Muulil esitada ühtegi negatiivset fakti just moodustatud linnavõimu kohta.

 

Lahmida ju võib, aga oleks kena ikkagi mõistuse piires. Kui seda jätkub?

Paistab, et ei jätkunud. Aga rahvas ütleb Kalle Muuli kohta järgmist:

(väljavõtteid meedias ilmunud kommentaaridest)

„Mida KE Tallinnas halba on inimestele teinud? "Rohelised" sobivad väga hästi nendega kokku ja Reidi tee neelab pisut mereala, kui sinna tuleb kaunis promenaad ja rohelust, miks mitte? Parem rääkigu Muuli, mida arvab raudtee-maost Tall–Riia?”

„Kalamuuli ise, kui pumba juurde sai, hakkas ju kohe maksumaksja raha enda omaks pidama.

Muuli otsustagu, kas IRL on poliitiline jõud või jõuetus, mille Tsahkna suitsunurgas paari sigareti vastu vahetas.”

„Kas Kalle Muuli on mingi ametlik arvamusliider, kelle arvamusi peab meedia kajastama? Arvaku, mida tahab... Keda see huvitab? Väga inetu Muuli poolt teist erakonda müüdavaks tembeldada ... avalikult. Siiani ei näe kusagil Muuli silte sundparteistatud kalurite kohta, elamislubade kohta....”

„Kas Kalle on solvunud, et Keskerakond talle kohapraadi ei pakkunud?”

„Linnavõimul polnud vajadust kedagi kaaslaseks kutsuda, seda tegi linnaopositsioon ise oma võimuambitsioonide rahuldamiseks, kuid nendele omaselt ahnel viisil, arvestamata saadud häälte hulka. Arvestades valimistulemusi ei saanudki Rohelistel olla mingeid nõudmisi ja nad olid ise ooteseisundis, et viia ellu Keskerakonnaga ühiseid väärtusi ja kokkupuutepunkte.”

 

Rahvas on kaunite ja karmide näojoontega Kalle Muulile vastanud. Nüüd on küll aeg minna Kallel nurga taha ja häbeneda. Kasvõi natukene.

 Viimati muudetud: 08.11.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail