Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Urmas Sõõrumaa meditatiivsed rännakud poliitikas

Kesknädal,      04. oktoober 2017

Mediteeris kord Urmas Sõõrumaa kaugel maal sügavas koopas ja kõlises tookord tema puhastuvas hinges üks eriline hääl. Üks väga müstiline hääl, mida ta ka oma äraõpitud tarkuses ei osanud tunda. Võiks öelda, et lausa kõrgem hääl. Läks aega, mis läks, ja selle hääle hõikas temale välja Olümpiakomitee valimiskogu. Sai ühe häälega võidu konkurent Jüri Ratase ees. Siinkohal oleks paslik rääkida Sõõrumaa saavutustest Olümpiakomitee presidendina. Aga millistest? Avalikkuseni neist enamik jõudnud pole.

 

Sõõrumaa on olnud kergejõustiklane ja  mängib tennist. Tennises on väljend „kiire lõppmäng“.

Tema läbirääkimistes oli see just Jüri Mõisaga, mis kestis vaid 15 minutit. Tennises pikk aeg, aga poliitikas mitte väga.

 

Hoopis keerulisem oli Sõõrumaa jaoks kõik liitumaks Savisaare valimisliiduga.

Aga olgem ausad, Savisaar ei reeda oma sisetunnet, ning küllap tema tuntus ja varasem tohutu häältesaak ongi see, millele kolmik Savisaar, Sõõrumaa ja Mõis hetkel hirmsasti loodab. Iseasi, milline saab olema neljanda, Olga Ivanova positsioon. Aga nagu öeldakse, tibukesi loetavat sügisel.

Loomulikult on kõigil kolmel mehel oma huvid. Sõõrumaa soovib jätkata soodsate lepingute omamist linnaruumis. Mõisal on transiidiäri kokku kuivanud; vaja on edaspidi äritegevusega toimida rohkem pealinnas. Savisaar tahab aga oma häältesaagiga taas kõiki üllatada. 15. oktoobril selgub tõde: kas Savisaare suhe rahvaga on endiselt kuum või on see tänaseks maha jahtunud?

Selles seltskonnas on veel ka Marek Kaleta ja Karin Kaleta. Nende juhtida on Kuldne tennis ja Goldenclub. Ärge küsige, kes on selle suuräri omanik. Muidugi on see Sõõrumaa.

 

Spordiringis on ka Martin Plaser, kes nimetab oma Facebooki-postituses aborti teinud naisi mõrvariteks ja jätkab siis segaselt: „Teen suuri sõnu, annan katteta lubadusi ja tühja fantaasiaga hellitan lootusi. Mõne asjaga saan hakkama, ennast suudan kiita. Pilt on olemas, tean, mida tahan.“ Võta siis kinni, mida see mees tegelikult mõtleb.

 

Ei saa unustada Heino Endenit, kes kindlasti ka treeneritöös soovib jätkata.

Kogu see spordiseltskond vajab eluliselt tähtsana hääli pealinna volikogus.

Kas Sõõrumaa saab veelkord kena ilmutushääle universumist?

Või peab ta 15. oktoobri õhtul silmad maha lööma nagu Olümpiakomitee üldkogu ees? Või suudab ta valimistel ikkagi üllatada?

 

Kellele üldse lüüakse siin praegu hingekella!? Varsti saame teada.

 

Kesknädal

 Viimati muudetud: 04.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail