Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Reformierakonna korruptsiooniviljad on mahlased ja rasked

Kesknädal,      04. oktoober 2017

Venelastel on muinasjutt, kus taat pani naeri maha ja see kasvas ülisuureks. Katsus seda ise maast välja tõmmata, ei jõudnud. Kutsus eide appi, ikka ei saanud kätte. Sikutajate pika rivi lõppu tuli abiks väike hiir, ja ennäe! – naeris oligi käes. Aga ime sündis hoopis kevadel, kui naeris jälle kasvama hakkas, sest juured jäid rebimisest maha. See on juba teine jutt ja rohkem Reformierakonna linnapeakandidaadile Kristen Michalile, sest just tema lubas hakata Tallinnas korruptsiooni välja juurima. Sedasama, mida tema koos oma Reformierakonnaga 17 aastat oli edukalt väetanud.

 

Kristen Michal on MTÜ Eesti Naabrivalve asutajaliige. Hea mõte, teised valvavad, firma saab raha endale.

Aga vaatame veelgi kaugemale: 22. mail 2012 tunnistas Silver Meikar, et viis 2009–2010 Reformierakonna toonase peasekretäri Kristen Michali palvel erakonnale enda nimel teadmata päritoluga sularaha, mille tõi talle tollal erakonna kontoris töötanud Kalev Lillo. Silver Meikar teatas: „On viimane aeg rääkida tõtt. Avalikult. Sest vastasel korral ei hävita me mitte ainult võimalust muuta poliitikat ausamaks, vaid seame ohtu Eesti riikliku julgeoleku, tuleviku ja iseseisvuse. Tunnistan, et olen annetanud erakonna kassasse raha, mis ei ole olnud minu oma ja mille päritolu ma ei tea.”

 

Kohe  alustas Riigiprokuratuur kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi 402-1 tunnustel, mis näeb ette vastutuse erakonna majandustegevusele ja varale kehtestatud piirangute rikkumise eest.

Ja upsti! suvi möödas ja 15. oktoobril 2012 lõpetas Riigiprokuratuur kriminaalasja.

Juhtiv riigiprokurör Heili Sepp sõnas 23. novembri artiklis selle kohta: "Praegusel juhul lõpetas prokuratuur riikliku süüdistuse esindajana kuriteokahtluste menetlemise ja deklareeris selgelt, et süüdistuseks ei ole alust."

Loomulikult ei saanudki olla kuidagi teisiti, sest tegu oli Andrus Ansipi valitsuse justiitsministriga! Prokuratuuri tööandjaga.

Aga pidu ei kestnud kaua. 10. detsembril 2012 oli Kristen Michal ministriportfellist vaba.

 

Veel üks pidu sai otsa, kui kahe aasta eest vahistati Reformierakonna kureeritava AS Tallinna Sadam juhid Allan Kiil ja Ain Kaljurand, kahtlustatuna suures altkäemaksu-afääris. Nüüd saatis Riigiprokuratuur Tallinna Sadama endiste juhtide kriminaalasja kohtusse. Et Tallinna Sadam kubises poliitilisest korruptsioonist, selgus ka Riigikogu erikomisjoni uuringu kokkuvõttest. Sadama nõukogu juhtisid pikka aega reformierakondlased Neinar Seli, kes juba on kohtus süüdi mõistetud, ja Remo Holsmer. "Juba kümmekond aastat on Tallinna Sadama juhtimine sisuliselt allutatud Reformierakonna kontrollile," lausus ka Riigikogu erikomisjoni juht vabaerakondlane Artur Talvik. "Enamik nõukogu liikmetest on kas Reformierakonna liikmed või parteiga tihedalt seotud isikud. Isegi siis, kui valdkonna eest vastutav minister oli teisest erakonnast, ei õnnestunud oravate mõjuvõimu vähendada," ütles Talvik. Ilmselgelt tuleks reformlikku korruptsiooni sadamast eemale hoida ning see välja juurida.

 

Mida aga hakkab juurima Kristen Michal?

Ilmselt läheb alustuseks hoopis koos Martin Helmega homoparaadi avama ning parimaid marssijaid õnnitlema ja sulgeb TTV? Küllap vana vene muinasjutt selgitab seda?

 

Kesknädal

 

[fotoallkiri]  Tallinna Sadam kubises reformierakondlaste poliitilisest korruptsioonist, selgus ka Riigikogu erikomisjoni uuringu kokkuvõttest.Viimati muudetud: 04.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail