Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Sarapuu: OECD ja riigieelarve jätavad Reformierakonna hätta

18. september 2017

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees, rahanduskomisjoni liige Kersti Sarapuu sõnas, et sügis on Reformierakonna majanduspoliitika kriitikat kõvasti vähendanud, sest huupi hirmutamine ei lähe enam läbi.

Sarapuu sõnas, et kui veel kevadel sai Reformierakond hirmutada majanduse põhjalaskmise, eelarvedefitsiidi ja kohutavate aktsiisitõusudega, siis nüüd tuleb vaatamata valimistele retoorikas latti alla lasta. "Valitsussektori võlakoormus langeb ja maksukoormus jääb järgmistel aastatel samale tasemele. Samal ajal jääb madalat ja keskmist palka teenivatele inimestele kuni 64 eurot jaanuarist rohkem kätte, paraneb tervishoid, toetatakse põllumehi ja tõuseb omavalitsuste tulubaas," tõi Sarapuu välja.

Kuigi reformierakondlane Aivar Sõerd peab Ärilehes rumaluseks "kulutada ära vähesed allesjäänud reservid", siis valitsussektori struktuurne puudujääk on tasakaalulähedane ehk 0,25 protsenti SKPst. "Kui viidata vähesele allesjäänud reservidele, peaks Sõerd eelkõige oma kodupartei suunas vaatama, nagu tegi ta seda 2016. aastal Rõivase valitsust poole miljoni euro kulutamises päevas kritiseerides," ütles Sarapuu.

Täna külastas Tallinna ka Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretär Jose Angel Gurria, kes rõhutas, et riigieelarve väike defitsiit aastani 2020 ei ohusta majanduse käekäiku ning eelarve põhimõtete rakendamisel võib pikemas plaanis arvesse võtta ka väikest puudujääki."OECD soovitused lähevad väga suuresti kokku praeguse valitsuse poliitikaga investeerida majanduse kasvupotentsiaali suurendamiseks ja parandada inimeste heaolu läbi erinevate sotsiaalsete meetmete," kinnitas rahanduskomisjoni liige.

Sarapuu lisas, et riigieelarve vastuvõtmine, OECD kinnitused ning tulumaksu, tervishoiu ja regionaalpoliitika reformide järjepanu jõustumine jätab Reformierakonna oma retoorikas järjest enam hätta. "Krahhiga hirmutamine ei lähe läbi kui opositsiooni sõnad ja Eesti elu tegelikkus kokku ei sobitu," ütles Sarapuu.Viimati muudetud: 18.09.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail