Logo
21. veebruar 2018
7 (1088)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Keskerakond ja Murtud Rukkilille Ühing kirjutasid alla koostööleppele

19. juuni 2017

Keskerakond sõlmis laupäeval erakonna volikogu istungil koostöölepingu Murtud Rukkilille ühinguga, mis koondab ja kaitseb represseeritud ja küüditatud isikute huvisid.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes lepingule erakonna poolt alla kirjutas, sõnas, et 76 aasta taha jäänud sündmused olid kohutavad ja rasked ajad, mis aga ei murdnud meid. „Ajaloosündmused on meie väikest rahvast puudutanud väga karmilt. Mõnede inimeste elusaatused selle rahva sees on olnud armutud. Meie kohus on olnud aegu mäletada ja teha kõik, mis meie võimuses, et kunagisi kannatusi leevendada,“ rõhutas Ratas.

 

Ratas lisas, et Murtud Rukkilille Ühing on aastate jooksul teinud palju tänuväärset ja isetut tööd represseeritute ja küüditatute huvide esindamisel ja kaitsel. Samuti nende mälestuste kogumisel ja talletamisel, et teadmine ülekohtust ei ununeks ka järgnevatel põlvedel. „Tahan siinkohal nende panust väga selgelt tunnustada ja soovida, et nad oma töös ei väsiks,“ ütles erakonna esimees. 

 

Murtud Rukkilille Ühingu esindaja Enno Uibu sõnas, et ühtsuses peitub alati jõud. „Ühtsuses on talletatud põlvkondade kogemused ja elutarkus. Täna allkirjastatav koostööleping ei luba meid lähiajaloos läbielatud õudusi ega kõrvale heita esivanemate tarkust ja kombeid,“ ütles Uibo.

 

Koostööleppes on muuhulgas kirjas, et toetatakse küüditamise mälestusüritustes läbiviimist, tehakse koostööd isamaaliste ürituste korraldamisel ning okupatsiooniohvrite mälestust austavate ja isamaalist meelelaadi toetavate monumentide haldamisel.

 Viimati muudetud: 19.06.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail