Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Algas Edgar Savisaare kohtuprotsess

14. juuni 2017

Esmaspäeval algas Harju maakohtus kohtuprotsess Edgar Savisaare üle. Esimestel päevadel keskenduti põhiliselt Savisaare tervislikule seisundile.

 

 

Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs taotles tervise ekspertkomisjoni juhi Marika Väli kohtusse kutsumist, et saada selgitusi seoses ekspertiisiaktiga tekkinud küsitavuste kohta. Ekspertiisis leiti, et Savisaar saab kohtuprotsessil osaleda küll, kui ta võtab korralikult ravimeid, elab säästlikult ja täidab arstide muid juhiseid. "On oluline selgitada, mitu tundi päevas võib Savisaar kohtupidamises osaleda. Akti kohaselt ei võimalda tema tervislik seisund teha pikki päevi," märkis Nääs ja lisas, et kohtu korralduslik ajakava ei lähe hästi kokku terviseekspertiisi hinnanguga.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus nõustus eksperdi ärakuulamisega ning teisipäeval andis Marika Väli Edgar Savisaare tervise kohta selgitusi.

Et Savisaarel tuleb kohtu ette astuda, sai lõplikult selgeks juuni alguseks, kui kohtuarstlik ekspertiis leidis, et ametist tagandatud Tallinna linnapea on, vaatamata oma kehvale tervisele, siiski suuteline kohtuprotsessil osalema.

Riigiprokuratuur süüdistab Edgar Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises ehk omastamises suures ulatuses, samuti neljas altkäemaksuvõtmise episoodis, rahapesus ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.

Peale Edgar Savisaare on samas kriminaalasjas süüdistuse saanud Alexander Kofkin, Vello Kunman, Aivar Tuulberg, Hillar Teder, Villu Reiljan ja Priit Kutser.

 

 Viimati muudetud: 14.06.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail