Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Veteranipäeva tähistatakse suure vabaõhukontserdiga

21. aprill 2017

Jüripäeval, 23. aprillil korraldatakse Vabaduse väljakul vabaõhukontsert Veteranirock 2017, vahendab Raepress.

Veteranipäeva puhul korraldatav ja juba iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud kontsert algab kell 19.30. Kontserdil astuvad üleskaitseväe orkestri ajateenijate bänd, United States Army Europe Soldiers Chorus, Ziggy Wild ja Ruslana. ETV2 teeb kontserdist teleülekande.

Veteranipäeva eesmärk on väärtustada veterane ja nende lähedasi. Kaitsevägi tänab ja tunnustab kontserdiga neid mehi ja naisi, kes on sõjalistel operatsioonidel kodust kaugel tugevdanud Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust. Veteranid on võidelnud Eesti eest ja teeninud ära ühiskonna tänu ning toetuse. Veterane on kaitseväes üle 2700.

Jüripäeval, 23. aprillil tähistatakse juba neljandat korda veteranipäeva – missioonisõdurite ja teenistuses vigastada saanud Eesti sõjameeste päeva, kontsert Veteranirock Veteranipäeva keskne üritus.

Jüriööl toimub aga vanalinnas orienteerumise teatejooks. Võistlus viiakse läbi Vabaduse väljakul (võistluskeskus) ja vanalinnas 22. aprillil kella 18.00-st kuni 23. aprillil kella 03.00-ni.

„58. jüriöö orienteerumise teatejooksu“ korraldab MTÜ Spordiklubi 100, Jüriöö jooks on Eestis igal aastal jüripäeva paiku toimuv öine teateorienteerumisvõistlus. Viieetapilise teatejooksu võistkonnas on viis liiget, kellest kaks on naised, joostakse järjestuses mees-naine-mees-naine-mees. Viimastel aastatel on olnud võimalik osaleda põhidistantsi kõrval ka lühemate etappidega kolmeetapilisel harrastajate rajal.

Võistlusega meenutatakse 1343. aasta Jüriöö ülestõusu. Võistluse avamisel toimub traditsiooniliselt tõrvikute ja ratsanikega rongkäik. Võistluse rongkäik algab Raekoja platsilt kell 20.00 ning liigub mööda Harju tänavat Vabaduse väljakule, kus toimub võistluse avamine. Võistluse start antakse kell 21.15 Vabaduse väljakult umbes 50-le võistkonnale. Orienteerutakse hajusalt vanalinna piirkonnas. Üritus toimub koostöös Eesti Orienteerumisliidu ja Eestimaa Spordiliiduga Jõud.

 

Lisainfo:
http://www.mil.ee/et/veteran/veteranipaev
http://www.sk100.ee/wp/wp-content/uploads/2016/07/Jurioo_2017_juhend.pdfViimati muudetud: 21.04.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail