Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Teatrifestival „Kuldne mask” tuleb juba üheksandat korda

10. oktoober 2013

14. - 24. oktoobrini toimub Eestis üheksandat korda teatrifestival „Kuldne mask”, külalisteks teatrid Moskvast, Peterburist ja Jaroslavlist, vahendab Raepress.
14. ja 15. oktoobril saab Rahvusooperis „Estonia" näha Viktor Rozovi näidendi „Metsise pesa" ainetel valminud etendust „Aasta, kui ma ei sündinud" (O. Tabakovi teater, Moskva, lavastaja Oleg Bogomolov), milles teeb näitlejana kaasa ka Oleg Tabakov.

 

16. ja 17. oktoobril etendub Teatris NO99 Ivan Võrõpajevi näidendi põhjal valminud „Dehli tants" (Noore vaataja teater, Sankt-Peterburg, lavastaja Dmitri Volkostrelov).

 

18. ja 19. oktoobril võiks samuti minna Teatrisse NO99, kus A. S. Puškini teater Moskvast esitab Tšingis Aitmatovi jutustuse ainetel valminud lavastust „Ema põld".

 

21. ja 22. oktoobril on Rahvusooper Estonia laval näha Anton Tšehhovi näidentit „Nimetu" F. Volkovi nim Draamateatri esituses (Jaroslavl), lavastaja Jevgeni Martšelli.

Festivali lõpetab Peterburi Väikese Draamateatri - Euroopa Teatri etendused Vene Teatris, kus etendub Friedrich Schilleri „Salakavalus ja armastus", lavastaja Lev Dodin.

 

Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti juhataja Aini Härmi sõnul huvituvad teatrifestivalist „Kuldne Mask" ühtviisi nii eesti- kui venekeelsed vaatajad. „Festival avardab kogu Eesti kultuuripilti ja on kahtlemata pealinna sügisese kultuurielu üks tähtsündmusi, tuues sõna otseses mõttes koju kätte vene teatri viimase aja aktuaalsemad lavastused," rõhutab Härm.

 

Piletid müügil Piletilevis. Täpsemalt vt. http://www.goldenmask.ee/et/avaleht

 

„Kuldne Mask" on ülevenemaaline teatrifestival, kus Moskvas saab näha Venemaa parimaid lavastusi. Esimene „Kuldne Mask Eestis" toimus 2005. aastal ja tegemist oli üldse esimese väljaspool Venemaa piire läbiviidud festivaliga.

 

Festival aitab kaasa riikidevaheliste elavate, pidevate kultuurisidemete tugevdamisele ja loomekontaktide loomisele teatritegelaste vahel. Festival korraldatakse kahe riigi - Venemaa ja Eesti Vabariigi Kultuuriministeeriumi vahelise kokkuleppe raames ning Tallinna Linnavalitsuse toetusel. Abi osutavad ka kahe riigi saatkond, Kultuurkapital ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.

 Viimati muudetud: 10.10.2013
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail