Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Euroopa hindab Tallinna algatusi

02. veebruar 2011

Euroopa Komisjon valisTallinna koos abipaketiga „Tallinn aitab" kümne paremini majanduskriisiga toime tuleva linna hulka.
 

EL-i territoriaalse koostöö linnalise koostöövõrgustiku arenguprogramm URBACT II raames viiakse läbi uuring „Linnad ja majanduskriis", mille eesmärk on välja selgitada, kuidas linnad on saanud hakkama majanduskriisiga ning mis meetmeid on rakendatud kodanike toetamiseks, teatas Tallinna abilinnapea Eha Võrk.

Uuringu esimeses etapis osales 131 linna 24 riigist. Nende hulgast valiti välja kümme enim silmapaistnut, sh Tallinn. „Projekti teises etapis uuritakse Tallinna ja teiste linnade parimaid praktilisi tegevusi elanikele suunatud abiprogrammide rakendamisel majanduskriisi oludes," ütles Võrk. Uuringu teine etapp valmib sügiseks. Valiku teinud nõukogu koosnes nii Euroopa Komisjoni (DG Regio) kui ka paljude rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatest.

Teises etapis läbi viidud uuringute põhjal valitud linnade kohta üllitati novembris 2010 kogumik, kus on ka Tallinna käsitlev põhjalik artikkel koos illustratsioonidega.

Positiivseid hinnanguid Tallinna initsiatiivide kohta tuli Euroopast veelgi. Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti ettepanek Euroopa kultuuripealinnade sidumiseks koostöövõrgustikku pälvis Brüsseli toetuse. Euroopa Liidu Regioonide Komitee president Mercedes Bresso hindas kõrgelt Vitsuti ideed, kutsudes selle elluviimiseks appi Euroopa vabatahtlikke.

„Õnnitlen Tallinna volikogu esimeest ja komitee aktiivset liiget Toomas Vitsutit idee puhul moodustada endistest, praegustest ja tulevastest Euroopa kultuuripealinnadest võrgustik, et esile tõsta eri regioonide kultuurilise mitmekülgsuse ilu ja õppida üksteiselt," ütles Bresso.

Vitsut käis idee esmalt välja Tallinna visioonikonverentsil ning tutvustas seda ka Tallinnat külastanud Bressole. Vitsuti ettepaneku eeskujuks sai tema algatusel edukalt käivitunud üle-eestiline kultuurilinnade võrgustik, millesse on liitunud 19 linna.

-o-Viimati muudetud: 02.02.2011
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail