Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Õige eestlase valik: Keskerakond!

HENRI KASELO,      29. september 2010

Valijal pole alternatiivi. Inimesed on poliitikutes pettunud ning sooviksid midagi muud ja alternatiivset. Samas uut ei ole ega tulegi, sest see uuski on vana, kui meenutame „parempoolsete projektiparteisid" Res Publicat või Eestimaa Rohelisi.
 

Kurb on tõdeda, et ollakse poliitikast juba niivõrd võõrandunud, et pahatihti aetakse segamini, kes juhib riiki, kes omavalitsusi, millised on nende ülesanded jne. Seetõttu tehakse valikuidki vaid sisutute üldiste loosungite ja ilusate näolappide põhjal või selle järgi, kes näiteks rohkem alkoholi pakub.

 

Elatakse illusioonides

Inimesed elavad tihti illusioonides ning usuvad või tahaksid uskuda ilusaid muinasjutte - selliseid, mida jutustab edukalt Reformierakond. Reformistid räägivad, kuidas tavalised Eesti noored ainult koos nendega saavad ilusaks ja rikkaks.

Küsisin ühelt väga vaesest perest pärit noorelt,  miks ta juba aastaid alati Reformierakonda valib. Ta vastas, et kui ta tulevikus rikkaks saab, siis Reform esindab  tema huve kõige paremini.

Neile, kel vähegi aega ja tahtmist, soovitan enne valikute tegemist keskenduda asja sisule, sest, uskuge, poliitika mõjutab meid kõiki, kas me tahame või ei. Nende eest, kes ei taha osaleda otsustamisprotsessides, otsustab keegi teine. Selleks et teha poliitilisi valikuid ning leida endale poliitilist erakonda, kuhu kuuluda või keda valida, on kõige mõistlikum  seda siiski teha eelnevate tegude põhjal, mitte ainult ilusate lubaduste või valimisnänni järgi.

 

Keskerakond täidab lubadusi

Kui räägime valimislubaduste täitmisest ning võtame välja erinevate erakondade lubadused kohalike omavalitsuste või Riigikogu valimisteks ja vaatame, kuipalju on neid reaalselt täidetud, siis väidan, et seda on kõige edukamalt teinud  Keskerakond. Seda sellepärast, et valimisplatvormide koostamisse on alati otseselt kaasatud tavakodanikud, kellelt küsitakse arvamusi, ning lubadused on olnud reaalsed ja sisulised, sest anname endale aru, et juba õige varsti tuleb meil oma valijatele aru anda.

Keskerakond on tegutsenud Eesti poliitikas juba väga pikka aega, olles n-ö maratonijooksja. Seetõttu ei saa me käituda samamoodi, nagu iga kord uut poliitikat lubav projektipartei.

 

Keskerakond on Eestile vabaduse toonute järeltulija

Minus kui kaitseliitlases, kes on Eesti patrioot, tekitavad tihti hämmingut sapiste inimeste märkused, et Keskerakond on Moskva käepikendus.

Nimetada Moskva käepikenduseks erakonda, kes on sündinud Eestimaa Rahvarindest ja kelle esimees Edgar Savisaar oli Eesti Vabariigi esimene peaminister, kellel oli äärmiselt suur roll Eesti taasiseseisvumisel, on minu jaoks tõesti kummaline.

Seda kummalisem on meedias kuulda parempoolsete süüdistusi Keskerakonna Moskva-lembusest, kui nad enne valimisi levitavad Eesti vene kogukonnas infomaterjale, milles räägivad Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare suurest rollist Eesti taasiseseisvumisel ja Nõukogude Liidu lagundamisel ning rõhutatakse tema venevastasust.

Jällegi on tegemist topeltstandarditega! Kuidas teisiti nimetadagi Marko Mihkelsoni (IRL) kriitikat Keskerakonna ja Ühtse Venemaa üldise koostööleppe protokolli vastu, kui  meie tublid parempoolsed käisid Moskvas nõutamas endale samasugust koostöölepingut?

Nõustun, et osale eestlastest oli see pisut arusaamatu, sest Venemaal on palju probleeme demokraatliku ühiskonna arendamisel, kuid on fakt, et naabritega tuleb meil suhelda, ning ainult rusikatega vehkimine (nagu oleksime suur tuumariik), pole jätkusuutlik.

 

Soomet juhib Keskerakond

Sellest tõest on juba ammu aru saanud meie põhjanaaber Soome, keda juhib pikki aastaid sealne Keskerakond, tänu kelle ratsionaalsele poliitikale on neil kõigi oma naabritega head suhted, mis toovad  suurt majanduslikku edu. See ei tähenda, et Soome oleks kellegi satelliit, sest „vajadusel on neil rusikas alati taskus" ehk tugev kaitsevägi, mille suurus ja tase sõjaajal on võrreldav  Saksamaa omaga.

Soomlased saavad aru, et enda rahvusvaheliselt ja majanduslikult isolatsiooni mängimine ning suur ebavõrdsus ühiskonnas on ohtlik rahva püsimajäämisele. Meie riigijuhid näivad arvavat, nagu oleks meil piisavalt inimelusid raisata. Meil kehtib džungliseadus, et vaid „kõige tugevamad" ehk inimesed, kes kuuluvad õigesse huvigruppi, „jäävad ellu" ning enamik vireleb vaesuses, justnagu see on Ladina-Ameerika ja Aafrika arengumaades.

 

Maksumaksja raha röövitakse seaduslikult

Ükskord saavad ka meie inimesed aru, et selline poliitika on ohtlik meie rahva püsimajäämisele ja julgeolekule, sest keegi ei taha kaitsta riiki, mis oma inimestest piisavalt ei  hooli. Meie riik on kahjuks muudetud äärmiselt õhukeseks, kus seadusi tehakse peamiselt vaid kitsa huvigrupi huvidest lähtuvalt. Et Eesti maksumaksja raha röövitakse seaduslikul teel, viisil „suured sulid tõllas ning väiksed võllas". Selleks et olukorda muuta, on vaja tugevdada meie kõigi Eesti riiki, mis hooliks ka nõrgematest, neist, kellel pole olnud võrdset stardipositsiooni.

Valime Riigikogusse mitte need poliitikud, kes võitlevad vaid balti parunitele vara tagastamise eest, vaid poliitikud, kes seisavad nende Eesti kodanike eest, kellel oli pärida vaid Vabadussõjas võitlemise eest saadud talu.

Jaan Tõnissoni Rahvusliku Keskerakonna taasloomiseks ei ole meil ühtsust. Riigivõimul kulub palju energiat oma pealinna vastu võitlemiseks.  Eesti vajab hädasti praeguse poliitika väljavahetamist. Selleks on ainus tõsiseltvõetav alternatiiv sotsiaalliberaalne  Keskerakond, kes on ennast juba tõestanud ja kes näeb ennast kindlana ka tulevikus.

 

HENRI KASELO, Keskerakonna Noortekogu välissekretär

 

[fototekst]  ÄRA USU LUBADUSI: Henri Kaselo soovitab valijal otsustada lubaduste täitmise, mitte aga tühjade lubaduste andmise järgi.

 

Vt ka Kesknädal:

8.  september -  Raivo J. Raave „Seitse põhjust, miks hääletada Keskerakonna poolt"

15. september -  Villu Jürjo „Õige eestlane hääletab Keskerakonna poolt"

22.  septembe r - Jaanus Karilaid  „Õige eestlane hääletab Keskerakonna poolt"

 Viimati muudetud: 29.09.2010
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail