Logo
14. veebruar 2018
6 (1087)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Sots Rumm istub kolmel toolil

26. märts 2008

Kesknädala lugeja hr Andresen tahab teada, miks Riigikogu liige Hannes Rumm (SDE) jätkab tegutsemist kolmes vastandlikus rollis – poliitiku, ajakirjaniku ja suhtekorraldajana?

17. märtsil alustas  ta taas Kuku raadios saate „Pressiklubi“ juhtimist. Samuti jätkab aktiivset tegutsemist Rummi suhtekorraldusfirma MediaFocus. Selline huvikonfliktide pidev sõlmimine iseenda kasuks on Rummile omane juba aastaid. Demokraatlikus ühiskonnas peaks ajakirjanikuamet olema selgesti lahutatud poliitikurollist – need on lihtsalt sedavõrd vastandlikud. Samuti on vastastikku teravas konfliktis ajakirjaniku ja suhtekorraldaja amet. Kas keegi on kuulnud Rummi kommentaare oma tegevuse kohta? Või on keegi kuulnud, et Rummilt oleks seda küsitud?

Lisada võib, et toole, millel istub Rumm, on rohkemgi. KalevSpordis on ta samuti saatejuht. Abikaasa Maris Jesse kaudu puutub ta otseselt kokku haigekassandusega (küsimus laiale ringile: kas proua Jesse oleks selle koha saanud, kui ta poleks Rummu abikaasa?). Ja kuna proua Jesse kuulub Reformierakonda, siis põhjendab see osaliseltki, miks on silmatorkavalt hea suhe sotsidel ja oravatel. Sest SDE kui Eesti ainsad „vasakpoolsed“ ei ole ju midagi muud kui Reformi poolt kodustatud sotsiaaldemokraadid. Kuna normaalset vasakpoolsust Eestis ei ole, siis sotside nurrulöömine Reformi kaisus välistabki Eestis igasuguse tasakaalukama ja sotsiaalsema arengu.

 

 Viimati muudetud: 26.03.2008
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail