Logo
23. mai 2018
20 (1101)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Erki Savisaar: poole võrra tõusnud alkoholiaktsiis maksureformi võitu ära ei söö

16. jaanuar 2018

Täna võeti vastu aktsiisiseaduse muutmine, mille järgi tõuseb 1. veebruarist alkoholiaktsiis varasemalt kavandatust poole vähem. Aktsiisi osa õllepudeli hinnas tõuseb kolme sendi võrra.

Majanduskomisjoni liige, keskerakondlane Erki Savisaar sõnas, et otsus kavandatust alkoholiaktsiisi tõsta tehti mitut tegurit arvesse võttes, sealhulgas arvestati väikekaupmeestega ja piirikaubandusega. Savisaar tõdes, et alkoholi kättesaadavuse piiramist on rõhutatud aastaid ning võrreldes sissetulekutega ei tohiks alkohol odavamaks muutuda. „Samas tuleb riigil pidevalt analüüsida erinevaid murekohti ja teha vastavalt ka korrektuure. Seetõttu otsustatigi alkoholiaktsiisi tõsta kavandatust poole vähem,“ selgitas Savisaar.

 

Ta lisas, et aktsiisitõusu mõju näiteks õlle hinnale on väike ning loodetavasti ei kasuta taas alkoholitootjad ja müüjaid aktsiisitõusu enda kasuks ära. „Tänasega võrreldes tõuseks aktsiisitõusu tõttu 0,5liitrine õllepudel kolm senti,“ rõhutas Savisaar. Ta tõdes siiski, et riigimaksud pole enamjaolt kõige suuremad hindasid mõjutavad tegurid ning tõi näite, et Lätis on küll protsendi võrra kõrgem käibemaks, aga nii mõnedki aktsiisiga maksustamata kaubagrupid on odavam kui Eestis.

 

Savisaar ütles, et selle aasta alguses jäeti ära ka eelmise valitsuse planeeritud diislikütuse aktsiisi tõus, samuti ei mindud edasi magusamaksu ega pakendiaktsiisiga. „Usun, et poole võrra väiksem alkoholiaktsiis jääb selle aasta viimaseks kehtestatud maksumuudatuseks,“ sõnas Savisaar. Riigikogulane lisas, et kuigi maksutõusud pole meeldivad, ei söö poole võrra tõusnud alkoholiaktsiis kindlasti tulumaksureformist tulenevat võitu, sest kuni 1200 eurot teenivad tööealised inimesed saavad 64 lisaeurot ning võidavad ka kuni 1776 eurot teenivad inimesed ning alkohol ei ole esmatarbekaup.Viimati muudetud: 16.01.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail