Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Jaak Aab toob Saku Jõgevale

JAAN LUKAS,      10. jaanuar 2018

Detsembris Jõgevamaad külastanud riigihalduse minister Jaak Aab kohtus paikkonna ettevõtlike inimestega. Mõttevahetustel oli ennekõike kõneaineks haldusreformi mõju kohalikule elule nii lähemas kui ka kaugemas tulevikus.

 

Huumorimeelega ja muheda olemisega Saduküla kardiklubi eestvedaja Peeter Kallasmaa tervitas Põltsamaa lähedal Kuningamäe kardirajal riigihalduse ministrit koduselt: „Tere, Aabi-poiss!” Olukorda asus tasakaalustama Eesti Keskerakonna Jõgevamaa piirkonna esimees ja Põltsamaa vallavolikogu esimees Andres Vään, kes omakorda lausus tervituseks Kallasmaale: „Tere, Peeter-poiss!”

Ministri kardirajale tuleku üks põhjusi oli aga sinna hiljuti toodud pensionilejäänud Tallinna tramm. Saduküla kardiklubi võitis AS-i Tallinna Linnatransport korraldatud ideekonkursi pruugitud trammile uue rakenduse leidmiseks. Peeter Kallasmaa kutsus Jaak Aabi uuesti trammi vaatama siis, kui sellesse on rajatud kohvik ja laste mängudetuba.

Põltsamaa külje all külastas riigihalduse minister põllumajandusettevõtet, osaühingut Viraito. Ta kiitis piimatootmisele spetsialiseerunud firma innovaatilisust, püüdlusi automatiseerimisele ja robotiseerimisele. Viraito juhataja, teenekas ja tunnustatud põllumees Toivo Kens nimetas üheks mureks kvalifitseeritud tööjõu puudust.

 

Põllumajandusteadlased tulevad Sakust Jõgevale

Mõttevahetusel Keskerakonna Jõgeva valla osakonna liikmetega küsiti Jaak Aabilt, kas haldusreformi käigus tuuakse mõni riigiasutus ka Jõgevamaale. „Kindel on see, et Jõgeva alevikus, kus praegu asub Eesti Taimekasvatuse Instituut, hakkavad tulevikus paiknema ka selle asutuse osakonnad, mis praegu asuvad Sakus,“ lausus minister. Aabi sõnul on tänapäeva oludes mitmekülgselt praktiseeritav kaugtöö. Nii on ka võimalik, et Tallinnas asuva riigiasutuse raamatupidaja teeb oma tööd elukohas, mis paikneb pealinnast kaugemal.  

 

Jõgeva vald – haldusreformi vedur

Jõgeva linnast, senisest Jõgeva vallast ning Torma ja Palamuse vallast omavalitsuste ühinemise käigus loodud uut Jõgeva valda nimetas Aab üheks tublimaks piirkonnaks haldus-territoriaalse reformi läbiviimisel. „Jutuajamisest vallavanem Aare Olgoga selgus, et tööd on Jõgeva valla arendamisel väga palju. Olgo on aga ise tubli töömees ning oskab tegusat ja asjalikku õhkkonda luua kogu vallas,” lausus riigihalduse minister.

Mitmeid Jõgeva valla ja kogu Eestimaa käekäiguga seotud teemasid tõstatasid Jõgeva vallavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Heli Raevald ja Jõgeva vallavalitsuse liige Vello Lukk.

 

Räägiti ka riigimajadest

Jaak Aab peab oluliseks, et nüüdseks suletud maavalitsuste funktsioonid läheksid sujuvalt üle maakonnakeskuste omavalitsustele, Jõgevamaal siis Jõgeva vallale. Nendeks valdkondadeks on ühistranspordi korraldamine ja rahvastikutoimingud. Küllap suudavad suuremad omavalitsused pakkuda teenuseid kvaliteetsemalt kui väiksemad. Oluline on seegi, milliseid uusi ülesandeid hakkavad täitma maakondade arenduskeskused.

 Jutuks oli ka riigimajade võimalik rajamine maakonnakeskustesse. Ministri sõnul pole see idee igas piirkonnas ühtmoodi ellu viidav, sest arvesse võetakse erinevaid detaile ja lahendused võivad maakonniti olla erinevad.

Jõgeva vallavanem Aare Olgo kinkis Jaak Aabile raamatu, mis on ilmunud möödunud suvel tähistatud Jõgeva valla 150. aastapäevaks. „Kas 2018. aastal tähistame Jõgeva valla 151. või esimest aastapäeva, on raske öelda. Praegune Jõgeva vald on ju eelmisega võrreldes täiesti uus haldusüksus Eestimaa kaardil,“ lausus omavalitsusjuht.

 

JAAN LUKAS

 Viimati muudetud: 10.01.2018
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail