Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Kaljulaid: Stroomi trammi mõte on hea, aga see ei ole lähiaastate küsimus

06. oktoober 2017

Põhja-Tallinna linnaosavanema Raimond Kaljulaidi sõnul on Stroomi ranna trammi mõte hea, kuid ilmselt ei ole mõtet selle teostamisega kiirustada.

Linnaosavanema sõnul tuleks pikemas perspektiivis Põhja-Tallinnas avada koguni kaks uut trammiliini - üks Pelguranna ja teine Paljassaare poolsaare tipus asuva Pikakari ranna suunas.

 

Kuid Kaljulaid ennustab, et lähiaastatel nende kavatsuste elluviimiseni ei jõuta, sest piirkond vajab palju pakilisemaid investeeringuid.

 

"Kõigile meeldivad uued mõtted ja suured projektid. Enne uute tänavate ja trammiteede ehitamist tuleb korda teha olemasolevad teed ja kvartalisisesed teed. Stroomi randa on vaja uut rannahoonet, Merimetsa tuleb korrastada, Kopli poolsaare pargid korda teha, uue spordikeskuse ümbruse tänavad ja parkimine korrastada," loetles linnaosavanem.

 

Kaljulaid nõustub linnaplaneerijate tõdemusega, et linnaosa liiklusprobleemidele leiab lahenduse ainult läbi parema ühistranspordi ja rattateede.

 

"Alustame sellest, et vaatame üle olemasolevad teed ja ühendused ning parandame neid. Näiteks on tõsine probleem Paljassaare ühendus linnaga. Kui see on korras, liigume tulevikuprojektide juurde," ütles Kaljulaid.

 

Samuti peab linnaosavanem uuest trammiliinist prioriteetsemaks linna poolt koostatud rattastrateegia elluviimist.

 

"Kogu linna kattev korralik, mugav ja turvaline rattateede võrgustik on see, mida peaks igati eelisarendama," lisas Kaljulaid.

 Viimati muudetud: 06.10.2017
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail