Logo
25. aprill 2018
16 (1097)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Tallinna noored harrastavad heategevust

28. oktoober 2011

Sajad noored osalevad sügisesel koolivaheajal vabatahtlikel heakorratöödel, vahendab Raepress.
Tallinnas löövad noored kaasa korrastustöödel Lindakivi lasteaias, Männiku noortekeskuse koristuspäeval ning Tallinna Lastekodu piirdeaia parandamisel. Tallinnas tehti koos noortega koristustöid ka Nõmme Spordikeskuses, Tallinna Tõnismäe Reaalkooli lapsed kogusid Loomade Hoiupaigale toidukraami.

Programmiga on kaasatud ka Tallinna Avatud Noortekeskused Pääskülas, Kristiines ja Männikul. Pääsküla noortekeskuse ekstreemhallis on käimas korrastustööd, mis lõpevad 29.10 seinamaalingute tegemisega.

Tallinnas toimuvatest heategevuslikest üritustest võtab osa kokku üle 300 noore vabatahtliku.

Lisaks Tallinnale toimuvad noore vabatahtliku tegevnädala üritused ka mujal Eestis - Kuressaares, Kärdlas, Tartus, Narvas, Sillamäel jm. Tallinna tegevnädalat toetavad Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Tallinna Spordi ja Noorsooamet.

Koondnimetuse „Noore vabatahtliku tegevnädal" raames korraldab noorte heategevuslikke töid Eesti Noortevahetuse Arengu Ühing EstYES. Korraldajate eesmärgiks on pakkuda noortele vabatahtliku tegevuse kogemust ja ühtlasi kohalikule kogukonnale kasu tuua.

Noore vabatahtliku tegevnädala idee sündis Euroopa Komisjoni poolt toetuse saanud projekti "Homne Vabatahtlik" raames.

Projekti eesmärgiks on noorte inimeste motiveerimine ja kaasamine vabatahtlikku tegevusse. „Kahtlemata on vahetu kogemus parim motivaator," ütles projekti koordinaator Taisi Valdlo. „Varases eas alustades tekib harjumus ühiskonna heaks midagi ära teha."

Ettevõtmises osalevad mitmed kohalikud koolid, noortekeskused, MTÜd ning linna- ja vallavalitsused.

 Viimati muudetud: 28.10.2011
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail