Logo
18. aprill 2018
15 (1096)

Väljaandja:
MTÜ Vaba Ajakirjandus

Kesknädal jätab endale õiguse
kommentaare tsenseerida
Prindi

Savisaar: Elektri hinna tõstmise ähvardus oligi vaid lavastus

13. oktoober 2010

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ennustas septembri lõpul tehtud avalduses, et valitsuse ja Eesti Energia avalik vaidlus elektrihinna üle on vaid lavastus ning peagi teatab Eesti Energia, et loobub elektri hinna tõstmisest, mis järel peaminister ja majandusminister püüavad võidu näidata, et tegemist on nende töövõiduga.
"Tegelikult ma arvan, et elektrihinna järjekordne tõstmine lükatakse vaid aprillikuusse edasi, kui valimised on läbi ja monopolid võivad ennast jälle vabamalt tunda. Aga loodetavasti ei ole siis enam see valitsus otsustajate hulgas!" märkis Savisaar toona.

 

Keskerakond juhib tähelepanu, et nüüd ongi täpselt nii läinud. Eesti Energia on teatanud, et loobub hinnatõusu küsimast ning IRL on juba asunud võidukalt selgitama, et just tubli majandusminister Juhan Parts on see, kes elektri hinna tõusu ära hoidis.

 

"Tegemist on piinliku juhtumiga - ise tekitatakse probleem, et seda siis lahendada, et näida Eesti rahva kaitseinglina hinnatõusude vastu," nentis Savisaar.

 

Savisaare hinnangul üritab valitsus selliste etendustega juhtida tähelepanu kõrvale sellelt, et hinnad Eestis on pöörases tempos kasvamas.

 

"Esmatarbekaupade, elektri ja toasooja hind on valitsuse poolt eelarveaukude lappimiseks määratud aktsiiside ja maksutõusude tagajärg, mille maksavad kinni lihtsad inimesed. Selle asemel, et tegelikult hinnatõusude vastu rohtu otsida või vähemalt mõelda, kuidas inimesi raskel ajal toetada, mängitakse varjuteatrit ja võideldakse enda välja mõeldud lohemadudega. Toimuv on nõme ja valitsus peaks inimeste ees vabandama," ütles Savisaar.

 

Savisaar kutsub ajakirjandust uurima ka seda, miks energiamonopol Eesti Energia nii varmalt valitsuserakondade valimiskampaanias kaasa lööb.

 

"Kas selle taga on see, et neile on lubatud peale valimisi veelgi kõrgemat hinda küsida või midagi muud, väärib kindlasti põhjalikku uurimist. Sandor Liive peab selgitama, kas asja taga on lihtsalt suur sõprus peaministriga või midagi muud. Tegemist on riigile kuuluva ettevõttega, mis peab olema poliitiliselt sõltumatu, mitte viima ellu Reformierakonna ja IRL-i poliitilisi tellimusi," ütles Savisaar.

 Viimati muudetud: 13.10.2010
Jaga |

Tagasi uudiste nimekirja

Nimi
E-mail